PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Oryginalna końcówka ssaka: proste i genialne

ms
14-08-2014, 13:06
Oryginalna końcówka ssaka: proste i genialne Multi - Axis Spiral Suction HVE Dental Suction Tip
Dentysta David Ronto, pracujący w St. Joseph (Michigan - USA), mówi że z zamiłowaniem odnosi się do tego co robi w zawodzie, ale od zawsze irytowało go to w jaki sposób w jego gabinecie pracuje ssak. Tak powstał Multi - Axis Spiral Suction HVE Dental Suction Tip.

Multi - Axis Spiral Suction HVE Dental Suction Tip (MASS) to końcówka, która według opinii Davida Ronto jest zdecydowanie lepsza od tego co oferują producenci sprzętu stomatologicznego.

- Praca z ssakiem była tym co mnie irytowało, irytowała mnie wiecznie zatykająca się końcówka przywierająca do powierzchni w miejscu i w czasie, zupełnie do tego nieodpowiednich. Być może to były małoistotne utrudnienia, ale dość uciążliwe w toku pracy z pacjentem. Pomyślałem, że trzeba to zmienić - David Ronto w ten właśnie sposósb opisuje swoją potrzebę, która stała się matką wynalazku.
Perfekcyjny dentysta twierdzi, że w jego przypadku nie było mowy o rewolucyjnym pomyśle powstałym w trakcie snu.

- Na analizach i obliczeniach spędziłem dwa lata. Korzystałem z matematycznych wzorców przepływu cieczy. Obliczeniom nie było końca. Opracowywałem niezliczoną liczbę prototypów, aż w końcu wybrałem ten optymalny.

Końcówki made by David Ronto nie trafiły jeszcze do wilekoseryjnej produkcji. Czym różnią się od poprzednich wersji tego sprzętu?
Kształtem, ale przede wszystkim wieloma niewielkimi otworami, rozmieszczonymi według określonego algorytmu na całej długości końcówki. To te otwory sprawiają, że element ssący, niezależnie od warunków panujących w trakcie zabiegu, nie zatyka się, perfekcyjnie doprowadza ciecze i odprowadza je wraz ze zbędnymi cząsteczkami pojawiającymi w polu zabiegowym.

David Ronto, a dokładnie reprezentujący go pośrednicy, poszukują chętnych, którzy zajęliby się produkcją niewielkiego, ale istotnego elementu stomatologicznego sprzętu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH