PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ortodoksyjny specjalista o szczotkowaniu zębów

dailymail.co.uk, ms
12-12-2014, 13:33
Ortodoksyjny specjalista o szczotkowaniu zębów Szczotka szczotce nie równa (foto: sxc.hu)
Jeśli ufać przekazom reklamowym, niejednokrotnie powołującym się na rezultaty naukowych badań, szczoteczka elektryczna pod względem funkcjonalności o kilka klas przewyższa manualne poprzedniczki. Nie wszyscy ludzie z branży jednak tak twierdzą.

- Jestem zdecydowanym orędownikiem stosowania manualnych szczoteczek do zębów, chociaż wiem, że to nietypowe - twierdzi Luke Cascarini, konsultant do spraw chirurgii jamy ustnej w North-West London NHS Hospital Trust oraz Sloane Hospital..W jego opinii, użytkownicy elektrycznych szczoteczek bardzo szybko ulegają złudnej iluzji, że mechanizm wprawiający w ruch głowicę czyszczącą zastąpi myślenie przy myciu zębów.

Przekonuje, że tylko szczoteczki tradycyjne sprawiają, że zęby czyszczone są w sposób optymalny. Włosie z pastą dociera wówczas do każdego zakątka jamy ustnej. Szczególnie ważny jest obszar dziąseł, który w przypadku korzystania ze szczoteczek elektrycznych, jest często pomijany ze stratą dla higieny jamy ustnej.

- Jeśli używasz szczoteczki manualnej zgodnie z zaleceniami lekarzy dentystów i czynisz to skrupulatnie oraz wystarczająco długo (dwie, trzy minuty) - możesz być pewny, że zrobisz to lepiej niż osoby, które w sposób mechaniczny przystawiać będą do kolejnych zębów mechaniczną głowicę - uważa Luke Cascarini.

Więcej: dailymail.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH