PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Oral-B Professional Care 1000 vs. Colgate ProClinical C200 - która lepiej usuwa płytkę nazębną?

DrBicuspid/jsz
23-04-2014, 10:39
Oral-B Professional Care 1000 vs. Colgate ProClinical C200 - która lepiej usuwa płytkę nazębną? Oral-B Professional Care 1000 vs. Colgate ProClinical C200 - która lepiej usuwa płytkę nazębną (źródło: Fotolia/PTWP)
To prawdopodobnie pierwsza taka konfrontacja dwóch produktów wytwarzanych przez różne koncerny. W szranki stanęły elektryczne szczoteczki: Oral-B Professional Care 1000 oraz Colgate ProClinical C200. Celem badania było uzyskanie informacji, która lepiej radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej.

Oral-B Professional Care 1000 to elektryczna szczoteczka, która umożliwia czyszczenie w technologii 3D (ruchy oscylacyjno-rotacyjne i pulsacyjne). Colgate ProClinical C200 jest produktem sonicznym wyposażonym w nowy rodzaj główki Triple Clean.

Oba urządzenia porównano w badaniu randomizowanym, ślepym (uczestnicy nie wiedzieli produktu jakiej firmy używają). Wszyscy ze 131 uczestników doświadczenia byli w wieku poniżej 18 lat. Nie było wśród nich osób cierpiących na zaawansowaną próchnicę, z dużą liczbą uzupełnień czy noszących aparat ortodontyczny. Analizę konfrontacji opisano w lutowym numerze „American Journal of Dentistry".

Wyniki czterotygodniowego eksperymentu przekonują, że obie testowane szczoteczki dobrze poradziły sobie z płytką nazębną. Wyraźnie skuteczniejsza w tym działaniu okazała się jednak szczoteczka Oral-B .

- Badanie wykazało wyższą skuteczność ruchów oscylacyjnych szczoteczki Oral-B w usuwaniu płytki nazębnej (wyniki dotyczą całej jamy ustnej i obszarów aproksymalnych - przyp. red.) w porównaniu do szczoteczki sonicznej - poinformowała dr Małgorzata Klukowska - stomatolog i naukowiec z ośrodka badawczego Instytutu blend-a-med Oral-B w Maison (USA).

Naukowcy zaobserwowali zmniejszenie płytki nazębnej o 0.390 (p<0,001) wśród uczestników myjących zęby Oral-B Professional Care 1000 i o 0,075 ( p <0,001 ) u tych, którzy do higieny jamy ustnej używali sonicznej szczoteczki Colgate ProClinical C200.

Kluczową informacją dotyczącą tego porównania jest fakt, iż przeprowadzono je w Procter & Gamble Health Care Research Center. Autorzy przekonują jednak, że nie miało to wpływu na ostateczne wyniki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH