PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Oral-B Genius: genialne rozwiązanie w higienie jamy ustnej

ms
26-06-2016, 12:13
Oral-B Genius: genialne rozwiązanie w higienie jamy ustnej Oral-B Genius szczoteczka do zębów, czy już znacznie więcej? (foto: infoDENT24.pl)
W błędzie są ci, którzy sądzą, że w kwestii inteligentnych szczoteczek niczego nowego już wymyślić się nie da. Można, a dowodem na to jest Oral-B Genius – elektryczna szczoteczka, a w zasadzie najnowszej generacji elektroniczne urządzenie do higieny jamy ustnej.

Czy każdy może myć zęby za pomocą modelu Genius? Każdy, ale tylko ci, którzy mają „na stanie” smartfona, będą mogli doświadczyć wszystkich zalet nowej generacji szczoteczki do zębów. Wówczas to codzienna, zazwyczaj nużąca czynność zmienia się w pełen wachlarz doznań oznaczających prawdziwą frajdę przy myciu zębów. Na tym konstruktorom Oral-B Genius zależało najbardziej. Dlaczego?

Wytłumaczyła to znakomicie prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, która podczas polskiej premiery Oral-B Genius (25 czerwca w Arkadach Kubickiego przy Zamku Królewskim w Warszawie), prezentowała wyniki badań nad skutecznością realizowania funkcji przypisywanej zaawansowanym technologicznie szczoteczkom elektrycznym.


Okazuje się, że szczoteczka manualna jest zdecydowanie mniej efektywna w walce z płytką nazębną. Przy prawidłowym myciu zębów tradycyjną metodą - redukcja płytki sięga 70 proc. Pod tym względem szczoteczka elektryczna, chociaż w zasadzie powinno się na nią mówić elektroniczna, przekracza pułap 95 proc. Oczywiście wszelkie porównania dotyczą takiego samego czasu szczotkowania (120 s).

Dłuższe zabiegi higienizacyjne mijają się z celem, gdyż kolejne minuty spędzone przy szorowaniu zębów nie przynoszą zauważalnego efektu.

 Zalety użytkowania szczoteczek elektrycznych wyspecyfikował Cochrane Collaboration (niezależna międzynarodowa organizacja typu non-profit, której celem jest ułatwianie podejmowanie świadomych i trafnych decyzji, dotyczących postępowania medycznego).

To co powinna mieć inteligenta szczoteczka do zębów, czyli to co ma Oral-B Genius, można określić: unikatowym kształtem główki szczotki, precyzyjnym monitorowaniem i korygowaniem siły nacisku szczoteczki na szkliwo oraz ściśle odmierzanym czasem mycia zębów.

Główne grzechy użytkowników szczoteczek manualnych, to przede wszystkim wyższa od zalecanej siła szczotkowania zębów (zdarza się, że nawet pięciokrotnie), zbyt krótki czas mycia zębów (u 80 proc. badanych osób wynosi on średnio 46 s) oraz złe mycie trudniej dostępnych powierzchni zębów. Oczywiście problemem jest także nieodpowiedni kształt główki z włosiem szczoteczki do zębów.

POLECAMY W SERWISACH