PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Orabloc debiutuje w Polsce

ŁS
10-03-2014, 07:48
Orabloc debiutuje w Polsce Orabloc debiutuje w Polsce (źródło: Marrodent)
Na polskim rynku pojawiły się znieczulenia włoskiej firmy Pierrel - Orabloc. To miejscowy anestetyk typu amidowego, zawierający środek zwężający naczynia krwionośne, stosowany do miejscowego znieczulenia nasiękowego lub przewodowego, zarówno w prostych, jak i złożonych zabiegach stomatologicznych.

Orabloc to znieczulenia stomatologiczne typu amidowego, oparte na chlorowodorku artykainy, produkowane w warunkach aseptycznych. Co to znaczy?

Produkcja aseptyczna to poddanie najpierw oddzielnie odpowiedniej sterylizacji wkładów, tłoków i zamknięć (sterylizacja cieplna) oraz produktu leczniczego (sterylizacja poprzez filtrację), a następnie napełnienie i zamknięcie wkładów w temperaturze pokojowej, w środowisku o ekstremalnie wysokiej czystości mikrobiologicznej. W ten sposób unika się rozkładu niestabilnych termicznie składników produktu.

Według producenta, Orabloc gwarantuje m.in. szybki początek znieczulenia od 1-9 min, bardzo niską zawartość produktów rozpadu powstałych w procesie produkcji takich jak kwas artykainy i kwas epinefryny czy mniejszy rozkład epinefryny podczas aseptycznej produkcji (dodane jedynie 10 proc. nadmiaru epinefryny).

Produkt nie zawiera wersenianu sodu, lateksu oraz metylparabenu, posiada za to gumowe zamknięcia pokryte bezlateksowym środkiem smarującym dla precyzyjnej kontroli ruchu tłoka podczas iniekcji. Wkłady pokryte są Mylarem chroniącym przed zranieniami w razie uszkodzenia szklanej ampułki. Każdy z nich zapakowany jest pojedynczo w blistrach dla maksymalnej ochrony podczas przechowywania i użytkowania.

Wyłącznym dystrybutorem produktu w kraju jest Marrodent.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Marrodent   znieczulenia   Orabloc   Pierrel  

POLECAMY W SERWISACH