PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Okulary wideo dla pacjentów nie muszą być drogie

jsz
08-04-2014, 11:23
Okulary wideo dla pacjentów nie muszą być drogie Okulary video dla pacjentów nie muszą być drogie (źródło: eBay)
Pamiętacie Cinemizer OLED (Cinema ProMED) – prawdziwy kombajn technologiczny do odstresowywania dentofobów? Takich urządzeń jest coraz więcej i na szczęście są coraz tańsze.

 Wideo okulary - bo taką nazwę przyjmijmy dla tego rodzaju urządzeń, nie muszą kosztować kilku tysięcy złotych. W sieci można znaleźć ich tańsze odpowiedniki. Choć w wielu przypadkach nie są to produkty dedykowane zabiegom dentystycznym, to z pewnością spodobają się pacjentom.

Jednym z takich rozwiązań jest 52" 4:3 Widescreen Multimedia Player Portable Video Glasses Virtual Theatre 4GB. Wprawdzie trudno przy tym urządzeniu, o dość długiej nazwie, szukać logo znanego producenta (twórcą okularów jest firma Toposky z Hongkongu), ale cóż, inaczej pewnie nie mówilibyśmy o tanim produkcie.

Idea korzystania z takich okularów jest banalnie prosta. Pacjent siada na fotelu i zamiast nerwowo zaciskać oczy w trakcie zabiegu może ten czas wykorzystać do obejrzenia ulubionego filmu lub posłuchania muzyki. Urządzenie posiada 50" (4:3) wyświetlacz oraz zintegrowane słuchawki z nagłośnieniem stereofonicznym. Obsługuje formaty: MPEG, AVI, RM, RMVB, FLV i ma wbudowaną pamięć flash 2 GB, na której można przechowywać pliki multimedialne. To niewiele, więc producent urządzenia dodatkowo wyposażył okulary w gniazdo karty pamięci Micro SD (do 32 GB).

Zaletą okularów jest brak konieczności pracy na tzw. kablu. Oczywiście wbudowaną baterię trzeba ładować, ale 2-3 godzinny czas pracy wystarczy do relaksu standardowemu pacjentowi.

Ile kosztuje 52" 4:3 Widescreen Multimedia Player Portable Video Glasses Virtual Theatre 4GB? W sieci można znaleźć produkt na zagranicznych serwisach aukcyjnych już za 139 dolarów (plus koszty transportu). To zdecydowanie tańsza alternatywa dla Cinemizer OLED (Cinema ProMED, Carl Zeiss), dla którego cena wywoławcza wynosiła 999 dolarów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
okulary   dentofobia   All-Dent  

POLECAMY W SERWISACH