PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Odsłona nowej wersji VELscope

29-04-2013, 00:01
Odsłona nowej wersji VELscope (fot. DenMat)
Odsłona nowej wersji VELscope (fot. DenMat)
Na amerykańskim rynku zadebiutował VELscope Vx - nowa wersja popularnego urządzenia służącego do badań zmian nowotworowych w jamie ustnej. 

VELscope Vx (DenMat) w procesie diagnostycznym wykorzystuje technologię wizualizacji fluorescencji tkankowej do badania powierzchni nabłonka - aż do błony podstawnej. Pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości, niemożliwe do zauważenia bez przyrządów, a które mogą prowadzić między innymi do zmian nowotworowych. Urządzenie emituje niebieskie światło, które wywołuje fluorescencję tkanek, wskazując na zmiany w ich strukturze. System filtrów optycznych w końcówce pozwala na obejrzenie zróżnicowanego obrazu fluorescencji tkanek jamy ustnej, pomagając tym samym odróżnić tkankę zdrową, od objętej procesem chorobowym.

Co nowego?

W nowej wersji VELscope Vx zauważamy kilka rewolucyjnych zmian w porównaniu do  poprzednika. Końcówka diagnostyczna jest bezprzewodowa, co daje lekarzowi swobodę w jej użytkowaniu. Urządzenie działa w oparciu o zasilanie akumulatorowe wielokrotnego użytku. Znacząco też zmniejszono rozmiar urządzenia, co dodatkowo wpływa na jego mobilność. Nowa jest też cena. Vx kosztuje ok 2500 dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   VELscope VX   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH