PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nóż kostny kosztowna nowoczesność

13-11-2012, 05:51
Nóż kostny
Nóż kostny
10 - 13 tys. zł za nóż kostny wykorzystywany w chirurgii ultradźwiękowej, z pewnością nie jest małą kwotą. Taniej trudno kupić takie urządzenie od polskiego dostawcy.

Pamiętać należy, że w internetowych sklepach działających poza granicami Polski, taki sam model, legitymizowany przez chińskiego producenta, dostępny jest w cenie 2,3 2,5 tys. USD, chociaż prezentowane są także oferty po 2,8 3.0 tys. USD.

Urządzenie to, pracujące z reguły przy częstotliwości drgań końcówki (24 kHz 29,5 kHz) pozwala na wykonywanie wielu zabiegów związanych z periodontologią i endodoncją, ekstrakcją zębów, plastyką kości, a także na procedury przygotowywane pod implanty.

Elementy noża podlegać muszą sterylizacji w autoklawie (temp. 135°C, ciśnienie 0.22 Mpa), dotyczy to m.in.: rękojeści, kabla, uchwytu na końcówki, końcówki roboczej, klucza dynamometrycznego. Często jako sterylnych linii do podawania soli z dozownika używa się tanich zestawów kroplówkowych.
Nóż kostny: praca standardowego sprzętu opisywana jest trzema funkcjami:
- bone (ekstrakcja zębów, przeszczepy kostne, rozproszenia kościotwórcze, chirurgia endodontyczna, usuwanie torbieli, kości, chirurgia periodontologiczna);

- root (mechaniczne leczenie ultradźwiękami: periodontologiczne, endodontyczne, zapobiegawcze);

- clean to funkcja samooczyszczania urządzenia.

Działanie noża polega na pośrednim wykorzystywaniu fali ultradźwiękowych. Przetwornik piezoelektryczny, wytwarza tego typu fale, powodując wzburzenie drgań mechanicznych na końcówce aparatu. Drgania te w miejscu styku z tkanką doprowadzają do wytworzenia się ciepła, pozwalającego na zrealizowanie cięcia. Zaleta noża ultradźwiękowego polega na jednoczesnej koagulacji i absorbcji tkanek (poprzez odsłonienie naczyń ułatwiony jest dostęp do nich). Znacznie mniejsza jest utrata krwi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   nanotechnologie   nóż kostny   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH