PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nowy dostawca, nowa sytuacja: trudne pytania dentystów do Dentool.pl (cz. VI)

ms
07-08-2017, 13:20
Nowy dostawca, nowa sytuacja: trudne pytania dentystów do Dentool.pl (cz. VI) Nowy dostawca, nowa sytuacja
Dentool.pl jest platformą, która ma usprawnić zarządzanie gabinetem stomatologicznym w sferze relacji: właściciel praktyki dentystycznej – dostawcy sprzętu, materiałów i usług, a także w obszarze edukacji i rozwoju zawodowego personelu medycznego. Warto poznać od podszewki ten nowy wymiar funkcjonowania w branży stomatologicznej.

infoDENT24.pl: Wiemy w jakim reżimie realizują wysyłki nasi dostawcy. Wiemy czego możemy wymagać, jeśli chodzi o terminowość dostawy. W przypadku skorzystania z oferty nowego dostawcy w oparciu o Dentool.pl jakie są gwarancje terminowości dostawy. Czy są to standardy obowiązujące w Dentool.pl, czy raczej musimy każdorazowo określać warunki dostaw i prowadzić szczegółowe rozmowy z nowym dostawcą we własnym zakresie "face to face"?

Magdalena Jaworska, prezes firmy Dentool: Każdy dostawca wykorzystując narzędzie Dentool.pl sam ustala swoje warunki dostaw i realizuje je tak samo jak w przypadku zamówień telefonicznych, czy e-mailowych. Zapytania i zamówienia przesyłane są w czasie rzeczywistym, co oznacza, że dostawca jest powiadomiony o złożonym zamówieniu niezwłocznie po jego złożeniu. Od jego dalszych działań, już poza systemem Dentool.pl, zależy jak szybko przejdzie do realizacji zamówienia. Obrazując to na przykładzie allegro.pl wiemy, że to dostawca, a nie pracownicy allegro, zrealizuje przesyłkę i to z nim się kontaktujemy. Allegro.pl, podobnie jak Dentool.pl, jest w tym przypadku tylko narzędziem do przekazywania zamówień.

Zapewniamy precyzję i działanie w czasie rzeczywistym, co wydaje się usprawniać zakupy i uwalniać obie strony od zbędnych telefonów i korespondencji mailowej dotyczącej zasad realizacji przesyłki.

infoDENT24.pl: Czy Dentool.pl jest platformą zakupową, przez którą przechodzą rozliczenia finansowe, czy ta istotna sfera transakcji biznesowej pozostawiona jest każdemu użytkownikowi na dotychczasowych zasadach wystawiania i realizowania faktur, przelewów itd. Chodzi głównie o nowych dostawców, z którymi trzeba ustalić wszelkie szczegóły związane z przepływami finansowymi, odpowiedzialnością za uchybienia w terminowości dostaw i jakości produktów (rękojmia, gwarancje). To znakomicie utrudnia dryfowanie pomiędzy nowymi dostawcami.

Dentool nie jest stroną w transakcji, a jedynie systemem do przekazywania zapytań i zamówień oraz w ostatnim czasie także do zamieszczania materiałów ze szkoleń organizowanych przez dostawców, list zakupowych po szkoleniach i, co wkrótce będzie najbardziej atrakcyjną częścią systemu, do wyświetlania promocji handlowych, obecnie dostępnych w tzw. „gazetkach”.

POLECAMY W SERWISACH