PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nomad Pro 2: producent chwali się statystykami sprzedaży

szaft
24-02-2014, 14:00
Nomad Pro 2: producent chwali się statystykami sprzedaży Nomad Pro 2: producent chwali się statystykami sprzedaży (Fot. Airbex)
Na całym świecie w gabinetach dentystycznych pracuje 14 tysięcy przenośnych aparatów RTG Nomad Pro 2 – ogłosił producent urządzenia, firma Airbex.

O tym, że przenośny zębowy aparat rentgenowski Nomad doczekał się nowej wersji Pro 2 informowaliśmy w kwietniu 2013 roku. Już wtedy producent przekonywał, że będzie to jedno z najpopularniejszych urządzeń tego typu w USA. Niespełna rok po premierze podsumowali sprzedaż nowego modelu. Jeżeli wierzyć oficjalnym danym Airbex, Nomad Pro 2 faktycznie osiągnął sukces, i to na całym świecie.

Nomad Pro 2 to udoskonalona wersja modelu, który zyskał wielu fanów przenośnej radiologii. Jest jeszcze bardziej trwały i niezawodny, a jego największą zaletą jest akumulator o zwiększonej wydajności.

Nazwa tego bateryjnego generatora dentystycznego pochodzi od Nomadów koczowników, wędrowców, ludzi nieposiadających stałego miejsca zamieszkania, przemieszczających się z miejsca na miejsce. Aparat Nomad miał symbolizować możliwości swobodnego korzystania z urządzenia w wielu miejscach, zarówno przez lekarzy dentystów jak i weterynarzy.

Pro 2, podobnie jak jego pierwowzór, gwarantuje dawkę promieniowania bezpieczną zarówno dla operatora jak i pacjenta. Zewnętrzny ekran promieniowania rozproszonego i wewnętrzne osłony głowicy są specjalnie skonstruowane tak, aby w sposób optymalny chronić operatora przed promieniowaniem. Producenci przypominają, że w rzeczywistości napromieniowanie wynikające z używania aparatu NOMAD jest wielokrotnie niższe niż dopuszczalne przez FDA .

Akumulator niklowo-kadmowy zastąpiono dużo trwalszą baterią litowo-polimerową. W Pro 2 zwiększył się przedział czasu ekspozycji oraz mA prądu anodowego, co ma wpływ na jakość zdjęć. Bez zmian pozostała natomiast filtracja właściwa czy odległość skóra - promieniowanie.

Użytkowników ucieszy fakt, że nowy Nomad waży teraz tylko 2,5 kg (mniej niż poprzednik o 1,5 kg). Producenci przekonują, że udoskonalono interfejs użytkownika, który jest teraz bardziej odporny na wilgoć i zarysowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rtg   Nomad Pro 2   przenośny RTG   Airbex  

POLECAMY W SERWISACH