PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nitkowanie z aparatem ortodontycznym w tle

jsz
02-05-2014, 13:02
Nitkowanie z aparatem ortodontycznym w tle Nitkowanie z aparatem ortodontycznym w tle
Wytwórca nici dentystycznych TidyFloss, amerykańska firma Smile Technologies, charakteryzując swój produkt używa sformułowania „technika rewolucyjna". Taka ocena to zdecydowanie przesada, ale faktycznie TidyFloss oznacza nowe podejście do nitkowania zębów.

Sprzęt do nitkowania zębów z aparatem ortodontycznym to po prostu kawałek nici dentystycznej umieszczony w specjalnie spreparowanym plastikowym uchwycie. Takie rozwiązanie pozwala na czyszczenie przestrzeni międzyzębowej przy użyciu tylko jednej ręki. Cały proces wykonać można w czasie krótszym niż jedna minuta.

Zastanawia jedno, Smile Technologies utrzymuje, że uchwyt z nicią dentystyczną można przechowywać w portfelu lub nawet w kieszeni spodni. Oczywiście jest to możliwe, jednak na takim sposobie noszenia nici ucierpi higiena wykonywanego zabiegu.
Czy zatem nie lepiej jest traktować TidyFloss jako jednorazowy przyrząd?

To zależy od oceny ponoszonych kosztów. Zestaw 30 profili z nićmi dentystycznymi producent wycenił na 4.99 USD. W przeliczeniu na złote to ok. 2 zł za jedno nitkowanie, oczywiście o ile TidyFloss użytkownik potraktuje jako jednorazowy sprzęt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH