PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Najprawdopodobniej największa na świecie aukcja sprzętu medycznego

ms
18-07-2014, 12:56
Najprawdopodobniej największa na świecie aukcja sprzętu medycznego Centurion Service Group internetowa aukcja sprzętu medycznego (foto: freedigitalphotos)
Odbyła się 17 lipca w Las Vegas, następna będzie przeprowadzona 12 i 13 sierpnia w Chicago. Centurion Service Group co pewien czas organizuje aukcje używanego sprzętu medycznego, wśród niego jest i taki, który mógłby znaleźć się w niejednym gabinecie stomatologicznym.

Podczas aukcji, organizowanej przez Centurion Service Group, wystawianych jest tysiące sztuk sprzętu medycznego z całego świata, m.in. sprzęt, który może zainteresować dentystów: aparaty rentgenowskie, tomografy, unity, autoklawy, lampy zabiegowe, lampy polimeryzacyjne, mikrosilniki, dozowniki. W aukcji może wziąć udział każdy. Licytowanie odbywa się przez jedną dobę, oczywiście na odległość z wykorzystaniem internetu. Wcześniej urządzenia prezentowane są w internecie (zdjęcia, filmy, opis techniczny, certyfikaty).

Rejestracja w systemie aukcyjnym, co prawda jest bezpłatna, ale wymagane jest uiszczenie opłaty, zwrotnej - o ile nie dojdzie do zawarcia transakcji lub przekazywanej na poczet ceny zakupu - w przypadku zawiązania transakcji kupna - sprzedaży.
Formalności rejestracyjne można przeprowadzić na dzień przed startem aukcji.

Płatność za wylicytowany sprzęt musi nastąpić w ciągu trzech dni roboczych od zakończenia aukcji. Sprzęt - co do zasady - należy odebrać w ciągu kilku dni po zamknięciu przetargu, jakkolwiek możliwe jest indywidualne uzgadnianie innych terminów.
CSG zapewnia, że każdego roku na sprzedaż trafia ponad 100 tys. szt. sprzętu medycznego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH