PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Najczęstsze bolączki dentystów

en
10-06-2016, 09:45
Najczęstsze bolączki dentystów Ból pleców chorobą zawodową dentysty (fot. pixabay)
Według najnowszego sondażu brytyjskiego Dentists’ Provident, dentyści najczęściej mają problemy z układem mięśniowo-szkieletowym i z psychiką.

Ostatnie dane z terenu Wielkiej Brytanii ujawniają, że jeden na trzy przypadki problemów ze zdrowiem  wśród dentystów to problemy mięśniowo-szkieletowe – ból pleców, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym, rwa kulszowa, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, wypadnięcie dysku.

To zaskakujące, że większość osób kojarzy problemy mięśniowo-szkieletowe z późniejszym wiekiem, tymczasem mogą się przytrafić w każdym momencie. Stale słyszymy narzekania na nagłe pojawienie się bólu pleców. Jednego dnia dentysta normalnie przyjmuje i leczy pacjentów, następnego ból nie pozwala mu się ruszyć. Wielu tego typu przypadków można uniknąć – mówi Bryan Gross z Dentists’ Provident.

Drugim bardzo poważnym problemem zdrowotnym są zaburzenia psychiczne, blisko 15 proc. wszystkich zachorowań wśród stomatologów. W Wielkiej Brytanii łączny koszt udzielonych świadczeń zdrowotnych z tytułu opieki psychiatrycznej wyniósł dla dentystów w 2015 r. 4,2 mln funtów.

Więcej: dentistry.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
choroba zawodowa   choroba psychiczna   zdrowie   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH