PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Nagroda MDEA dla lasera Solea

szaft
16-06-2014, 14:54
Nagroda MDEA dla lasera Solea Nagroda MDEA dla lasera Solea (źródło: Convergent Dental)
Laser Solea (Convergent Dental ) zwyciężył 17 edycję konkursu Annual Medical Design Excellence Awards (MDEA). Pierwszy laser CO2 wygrał w kategorii: sprzęt, narzędzia i materiały stomatologiczne.

Zwycięzców tegorocznego konkursu MDEA przedstawiono podczas uroczystej gali w Nowym Jorku. Zgłoszone produkty oceniano m.in. pod względem innowacyjności, wyglądu, czy korzyści dla pacjenta.

Solea to pierwszy (uzyskał zgodę FDA w sierpniu 2013 roku) laser CO2 wspomagany przez komputer, który do cięcia wykorzystuje energię impulsu leserowego. Dentysta może go wykorzystać do ablacji tkanek miękkich i twardych. Urządzenie praktycznie nie emituje dźwięku, co jak podkreślają specjaliści z Convergent Dental, daje przewagę w leczeniu pacjentów ze stresem stomatologicznym lub dentofobią.

Solea dzięki długość fali od 9,3 mikrometrów umożliwia cięcie tkanek miękkich z większą dokładnością niż lasery o długości fali 10,6 mikrometrów. Naukowcy zgodnie twierdzą, że długość laserowego światła, zawierająca się pomiędzy 9,3 a 9,6 mikronów, jest tą, której energię w sposób maksymalny absorbuje woda lecz w stopniu niewielkim - szkliwo zębów.

Producenci chwalą się, że laser Solea jest szybszy i bardziej precyzyjny niż laser erbowy.

W laserze Solea strategiczne znacznie ma oprogramowanie komputerowe, dzięki któremu parametry pracy urządzenia analizowane są aż 10 tys. razy na sekundę. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne cięcia przy przechodzeniu z tkanek twardych do miękkich i odwrotnie.
W efekcie rola ręcznego (a w zasadzie nożnego) sterowania pracą lasera, tak powszechna w gabinecie stomatologicznym, została ograniczona do minimum.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Solea   Convergent Dental   laser CO2  

POLECAMY W SERWISACH