PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mycie zębów z aplikacją w komórce?

09-01-2013, 23:49
Mycie zębów z aplikacją w komórce?
Mycie zębów z aplikacją w komórce?
W Las Vegas trwa International Consumer Electronics Show (8-11 styczeń), targi które wyznaczają światowe trendy w branży elektroniki użytkowej na najbliższych kilkanaście miesięcy. Obecna w Las Vegas firma Beam Technologies of Louisville (BTL) chce za pomocą aplikacji pokazać użytkownikom na czym ma polegać mycie zębów.

BTL zaprezentowała program, który po wgraniu na telefon komórkowy komunikuje się ze specjalnie skonstruowaną szczoteczką do zębów. Tak na prawdę to szczoteczka komunikuje się z telefonem komórkowym za pomocą bluetooth, aby przekazać informacje o osobie myjącej zęby.

Posiadacz elektrycznej szczoteczki do zębów produkcji BTL tym różni się od właściciela każdej innej elektrycznej szczoteczki do zębów, że ten pierwszy podczas codziennych zabiegów higieny jamy ustnej przekazuje do telefonu komórkowego wiele użytecznych danych. Są to takie informacje jak:

- czas trwania mycia zębów;

- godzina, minuta i sekunda rozpoczęcia oraz zakończenia mycia,

- siła nacisku podczas szczotkowania,

- sygnał wskazujący na konieczność zmiany końcówki szczoteczki na nową.

- dane statystyczne dotyczące przebiegu szczotkowania (zaprezentowane także na wykresie).

Bezużyteczny gadżet? Niekoniecznie. Część dentystów w USA rozważa nawet wykorzystanie aplikacji BTL, aby w ten sposób poznać i ewentualnie skorygować przyzwyczajenia pacjentów w zakresie mycia zębów.

Dla rodziców z kolei może być istotne, że na swoim telefonie mogą wprowadzić dane ze szczoteczek wszystkich dzieci. Sposób czyszczenia zębów każdej z pociech można określić na oddzielnych wykresach w jednym układzie współrzędnych. Taka prezentacja z reguły stanowi element rywalizacji pomiędzy dziećmi. Oczywiście o ile poddani takiej analizie nie wpadną na pomysł, aby zęby czyścić w podobny sposób jak dbać o higienę puszczając wodę do pustej wanny i nie wchodząc do niej ani na sekundę. Szczoteczka może działać, ale wcale nie musi przecież czyścic zębów, a nacisk końcówki zawsze można wywołać.

Aplikacja jest bezpłatna, ale już współpracująca z nią szczoteczka do zębów tu koszt 50 dol., wymienna końcówka z włosiem kosztuje 4 dol.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
internet   techDENT   Higiena   Techniki pozamedyczne  

POLECAMY W SERWISACH