PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Moda na sprzęt bez kabli

jsz
27-06-2014, 13:29
Moda na sprzęt bez kabli Moda na sprzęt bez kabli
Na rynku pojawia się kolejna grupa sprzętu stomatologicznego, którego działanie nie jest uzależnione od podłączenia do sieci zasilającej za pomocą przewodów. Tym razem mowa o urządzeniach do automatycznego opracowywania kanałów.

Konstruktorzy zaprojektowali a producenci zaoferowali bezprzewodowe kątnice. Oczywiście nasuwa się pytanie czy urządzenia z wmontowanymi akumulatorami, mogą mieć jedną z pożądanych cech, a mianowicie niską wagę. Dostawca kątnicy Entran twierdzi, że tak. Niska waga (345 g), niezależnie od konieczności uimieszczenia w korpusie sprzętu wewnętrznego źródła zasilania, jest mocną stroną bezprzewodowych kątnic. Jak to możliwe? Gównie poprzez miniaturyzację narzędzia i dzięki zastosowaniu superlekkich materiałów. 

Małe gabaryty Entran mają i tę istotną zaletę, że zminiaturyzowana głowica zapewnia możliwie największe pole widzenia w obrębie realizowanego zabiegu. Brak przewodów zasilających zdecydowanie zwiększa swobodę ruchów.
Jednostka zasilająca (akumulator litowo jonowy) jest na tyle efektywna, że umożliwia zrealizowanie bez ładowania ok. 30 standardowych zabiegów. Moc urządzenia - 5 W.

Przydatne funkcje „bezprzewodowej" kątnicy Entran EB-16:
- tryb pracy utoreverse i autoforward z automatycznym stopem (minimalizacja ryzyka uszkodzenia tkanki).
- łatwa kontrola momentu obrotowego (dioda LED zaczyna się świecić, gdy osiągniety zostaje 75 proc. poziomu ustawionej mocy);
- możliwość łatwej sterylizacji i termodezynfekcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zużycie energii   sterylizacja   kątnica  

POLECAMY W SERWISACH