• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

MiniCam HD, niekrępujący rejestrator

ms
27-02-2015, 07:52
MiniCam HD, niekrępujący rejestrator Software MiniCam HD
L.A. Lens, amerykańska firma z Los Angeles wypuściła na rynek amerykański superczułą i superlekką kamerę HD, mocowaną do lupy lekarza dentysty.

Kamera rejestruje obraz HD. Materiał w formie zdjęć lub zapisu wideo może być przesyłany na dowolnie wybrane przez operatora urządzenie (laptop, tablet, smartfon). Pliki z nagraniami mogą być także przechowywane „w chmurze", dzięki czemu dostęp do nich nie powinien nastręczać trudności dla nikogo z uprawnionych osób.

Kamera jest na tyle mała, że nie przesłania pola operacyjnego i na tyle lekka (15 g), że nie krępuje ruchów wykonywanych głową. Głębia ostrości kamery (20 cm) jest wystarczająco duża, iż uzyskiwany obraz, niezależnie od odległości dzielącej kamerę od operowanego pola, zachowuje najwyższą jakość.

Zmiana podstawowych funkcji pracy kamery, np. z ciągłej rejestracji na dokumentowanie zabiegu za pomocą zdjęć, dokonywana jest za pomocą nożnego przycisku. W ten sposób dentysta bez trudu może sam obsługiwać urządzenie podczas zajmowania się pacjentem.
Kamera współpracuje z software, dzięki któremu dentysta ma możliwość komentowania realizowanych czynności. Dźwięk zapisywany może być wraz z obrazem, może być także dogrywany w dowolnym momencie do wcześniej przygotowanego materiału.

Problemem jest z pewnością cena takiego urządzenia. Na rynku amerykańskich skalkulowano ja na 3790 USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH