PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mikroskop chirurgiczny Leica M320 - raport użytkownika

Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę KaVo Polska Sp. z o.o.
23-02-2016, 10:08
Mikroskop chirurgiczny Leica M320 - raport użytkownika 140306-F12-Leica-Microsystems-104_rgb.jpg
Niezależnie od współczesnych trendów oraz koncepcji usprawniania pracy gabinetu stomatologicznego, musimy zadać sobie pytanie: z jakich zasobów musimy skorzystać, aby zapewnić najwyższy standard opieki medycznej z korzyścią dla naszych pacjentów. Zarówno w specjalistycznych gabinetach prywatnych jak i w praktyce często ostatnio cytowanych uniwersalistów istnieje duży potencjał wykorzystania doskonałych środków wsparcia.

Różne dziedziny współczesnej stomatologii nie mogą funkcjonować optymalnie bez wyposażenia ludzkiego oka w pomoce wzrokowe. Zatem kolejnym pytaniem jest jakie możemy osiągnąć korzyści i za jaką cenę. Poniższy raport opisuje w jaki sposób mikroskop chirurgiczny Leica M320 stał się moim partnerem w codziennej pracy.

Od pojawiania się na rynku mikroskopu chirurgicznego w latach pięćdziesiątych (wówczas przeznaczonego wyłącznie do stosowania w medycynie ogólnej), narzędzie to stało się integralną częścią gabinetu stomatologicznego i stale się rozwijało.

W zeszłym roku zmieniłem gabinet, co zachęciło mnie do zapoznania się z ofertą mikroskopów dostępnych na rynku. Nie zastanawiałem się czy warto ponownie kupić mikroskop chirurgiczny, raczej szukałem urządzenia dostosowanego do moich potrzeb. Wśród niezbyt zachęcających informacji o mikroskopach zapewniających jedynie widzenie tunelowe, znalazłem wzmiankę o modelu Leica M320. Tak jak w endodoncji, gdzie z zasady nie chcemy zmieniać wypróbowanego systemu, byłem początkowo nastawiony sceptycznie.

Jednak po bliższym zapoznaniu się z mikroskopem Leica M320, Przekonałem się, że tego właśnie brakowało mi w moim poprzednim zestawie urządzeń.

Mikroskop w codziennej praktyce

Oprócz zmiennego zakresu powiększenia, niezrównaną zaletą pracy z tym mikroskopem jest pełne oświetlenie pola operacyjnego zapewniane przez dwa niezależne źródła światła umieszczone w głowicy mikroskopu. Dzięki temu, unikamy niepożądanych cieni, kiedy patrzymy bezpośrednio na powiększany obiekt. Natomiast umieszczenie systemu optycznego w pewnej odległości od patrzącego pozwala na zachowanie zrelaksowanej pozycji ciała i zmniejsza zmęczenie po kilku godzinach pracy. Oczywiście, pomaga przy tym prawidłowa pozycja przy patrzeniu, która nie wymaga (poza kilkoma wyjątkami) pracy z wykorzystaniem lusterka do widoku bezpośredniego.

Dzięki lepszemu i wyraźniejszemu widzeniu problemów, można udzielić szybkiej, jednoznacznej i prawidłowej odpowiedzi na codzienne pytania dotyczące leczenia, co pozwala uniknąć niepożądanych ubytków.

Jeżeli dostęp do zęba jest utrudniony lub niemożliwy za pomocą standardowych metod obserwacji, mikroskop chirurgiczny będzie dobrym rozwiązaniem pozwalającym zastosować metodę małych szwów chirurgicznych w obszarach okołozębowych, na przykład przy projektowaniu implantu lub w celu umożliwienia zastosowania innych, bardziej przewidywalnych metod.

Pojawienie się na rynku mikroskopu Leica M320 zapewnia użytkownikowi kompaktowe i przyjazne narzędzie, które w pełni odzwierciedla nazwę firmy.

Jeżeli chodzi o układ montażowy, dostępne są wszystkie konwencjonalne typy takie jak stały i ruchomy montaż sufitowy, ścienny czy specjalny system montażowy KaVo Centro Support. W zeszłym roku zdecydowałem się na ten ostatni. Wielką zaleta system u Centro Support, który jest zamontowany na stałe pomiędzy sufitem a podłoga, jest niemal całkowity brak drgań. Ponadto, można stosować go w wielu obszarach swobodnego montażu np. monitorów, głowic rentgenowskich czy dodatkowych uchwytów na tacki.

SŁOWA KLUCZOWE
KaVo  

POLECAMY W SERWISACH