PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Metoda na złowrogie bakterie

ms
05-01-2015, 13:59
Metoda na złowrogie bakterie LED na "złe" bakterie
Diody elektroluminescencyjne mają być efektywną bronią, zwalczającą te bakterie, które szczególnie szkodzą uzębieniu.

Na powierzchni jednego zęba zidentyfikować można około 700 rodzajów bakterii, ale nie wszystkie z nich są niebezpieczne dla zdrowia człowieka.
Destrukcyjny wpływ na stan przyzębia mają bakterie, które można zniszczyć światłem niebieskim o częstotliwości ok. 450 nm. Z takiego założenia wyszli naukowcy z Forsyth Institute (Cambridge USA) pracujący pod kierunkiem Nikosa Soukosa. Konstruują oni lampę generującą specyficzny zakres promieniowania elektromagnetycznego.

Nikos Soukos twierdzi, że czym prędzej należy zweryfikować pogląd o konieczności prowadzenia totalnej walki z bakteriami. Zwraca on uwagę na fakt, że obecność wielu bakterii w jamie ustnej człowieka nie powoduje kłopotów zdrowotnych, wprost przeciwnie rozumna równowaga jest zalecana. Zdrowe zęby mogą być efektem optymalnej równowagi pomiędzy tzw. dobrymi a złymi bakteriami.

Za sprawą firmy PhotOral pojawił się już prototyp urządzenia do niszczenia złowrogich bakterii w jamie ustnej. Emituje on odpowiednią długość fali świetlnej wytwarzanej przez diody elektroluminescencyjne LED. Aparat taki przypomina kształtem ochraniacz na zęby.
Inżynierowie odpowiedzialni za ten produkt twierdzą, że zabiegi profilaktyczne, aby były skuteczne, powinny być wykonywane dwa razy na dobę, na przykład rano i wieczorem przed tradycyjnym myciem zębów pastą i szczoteczką.

Intrygujące jest oświadczenie, Michaela Cataldo, prezesa Convergent Dental (laserowy system Solea), który przewiduje, iż w ciągu dekady generatory niebieskiego światła zdecydowanie ograniczą używanie w gabinetach takich narzędzi jak wiertła dentystyczne.

WIęcej: digital.bioopticsworld.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bakterie   Laseroterapia   LED w stomatologii   higiena   laser  

POLECAMY W SERWISACH