PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

MEDi: robot relaksacyjny w gabinecie stomatologicznym

ms
03-02-2016, 08:25
MEDi: robot relaksacyjny w gabinecie stomatologicznym MEDi w gabinecie dentystycznym
Ma pół metra, rozmawia, chodzi, gestykuluje - a wszystko po to, aby mali pacjenci gabinetów stomatologicznych mogli pozbyć się stresu.

- To fascynujące, w jaki sposób robot wpływa na emocje dzieci  – nie może ukryć zachwytu Richard Olin, dentysta zarządzający praktyką Olin Dental Group w Rahway (New Jersey), który od ponad ośmiu miesięcy obserwuje w jaki sposób MEDi oddziałuje na małych pacjentów.

Wesoły robot podejmuje konwersacje z dziećmi, próbuje je uspokoić przed zabiegiem. Namawia do stosowania prostych technik relaksacyjnych, uczy na przykład jak oddychać, aby obniżyć poziom stresu. W zależności od przyjętej procedury medycznej MEDi tłumaczy jakie czynności będą wykonywania w trakcie świadczenia. 

- MEDi wprost zrewolucjonizował sposób postrzegania wizyt u dentysty przez dzieci – cieszy się Richard Olin, który twierdzi, że robot nie tylko oddziałuje na zachowanie dzieci, ale także robi znakomite wrażenie na ich rodzicach. Po wizycie u dentysty głównym tematem rozmów wśród małych pacjentów i ich opiekunów jest oczywiście MEDi.  Każdy, kto zetknie się z nowym pracownikiem Olin Dental Group, od razu umieszcza wrażenia ze spotkania na Facebooku oraz  Instagramie.

Kariera przed empatycznym robotem wydaje się nie mieć ograniczeń. MEDi doskonale sprawdza się także podczas pobierania u dzieci krwi do analizy oraz w trakcie robienia zastrzyków.

Jego twórcy z Rx Robots otrzymali za swoje dzieło wyróżnienie Most Innovative Startup oraz zajęli trzecie miejsce w konferencji i targach Pediatrics 2040 (Laguna Niguel, Kalifornia ).

Dr. Tanya Beran, dyrektor naukowy Rx Robots twierdzi, że systematycznie czynione badania przynoszą zaskakujące rezultaty. Otóż u małych pacjentów, przebywających w towarzystwie robota, obserwuje się co najmniej 50 proc. redukcję poziomu strachu.

Więcej: rxrobots.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulenia   dentofobia   ból zęba   psychologia   dziecko w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH