• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

MDEA 2014: najlepsza trójka w sprzęcie stomatologicznym

ms
05-08-2014, 12:01
MDEA 2014: najlepsza trójka w sprzęcie stomatologicznym MDEA najlpeszy sprzęt stomatologiczny 2014
Co łączy laser Solea CO2, Digit Power dyspenser oraz lampę polimeryzacyjną typu Bluephase? Modele te zostały wybrane jako najlepszy sprzęt stomatologiczny w ramach Medical Design Excellence Awards 2014.

MDEA to przedsięwzięcie organizowane od 1998 r., podczas którego wyróżniono dotychczas 600 najlepszych produktów medycznych w kilkunastu kategoriach.
Konkurs na najlepszy sprzęt medyczny przygotowuje w głównej mierze amerykańska firma UBM Canon, zajmująca się m.in. promocją innowacyjnego sprzętu medycznego. Wartość tego rynku w skali globalnej oceniana jest na 3 mld USD. W przedsięwzięcie to zaangażowana jest także firma MedTech World promująca nowoczesne rozwiązania w technologiach medycznych.

Trzecie miejsce w kategorii sprzętu stomatologicznego w trakcie ostatniej edycji MDEA zajęła lampa Bluephase. To bezprzewodowa lampa polimeryzacyjna wyposażona w diody LED emitujące światło niebieskie w zakresie długości fali 380-515 nm. Lampa ta aktywuje wszystkie fotoinicjatory, stosowane w materiałach światłoutwardzalnych.
Jeden z typów Bluephase - G2 wyposażony jest w:
- trzy programy polimeryzacji;
- innowacyjny czujnik ruchu;
- dowolnie obracany światłowód o średnicy 10 mm;
- akumulator litowo polimerowy;
- wielobarwny wyświetlacz z sygnalizatorem dźwiękowym,
- zasilacz sieciowy.
W Bluephase G2 zastosowano innowacyjną technologię polywave LED.
Czas polimeryzacji jest wybierany za pomocą odpowiednich przycisków. Użytkownik ma do wyboru czasy 5, 10, 15, 20 i 30 sekund.

Drugie miejsce zajął Digit Power dyspenser do precyzyjnego podawania masy Aquasil Ultra (masa silikonowa przeznaczona do wszystkich technik pobierania wycisków). Dzięki temu urządzeniu czas realizowania procesu aplikowania skraca się zdecydowanie do zaledwie kilku - kilkunastu sekund.


Pierwsze miejsce przypadło w udziale laserowi CO2 Solea. Laser ten, wspomagany przez komputer, może być wykorzystywany do ablacji tkanek miękkich i twardych. Urządzenie praktycznie nie emituje dźwięku, co daje przewagę w leczeniu pacjentów ze stresem stomatologicznym lub dentofobią.
Solea dzięki długość fali od 9,3 mikrometrów umożliwia cięcie tkanek miękkich z większą dokładnością niż lasery o długości fali 10,6 mikrometrów. Naukowcy zgodnie twierdzą, że długość laserowego światła, zawierająca się pomiędzy 9,3 a 9,6 mikronów, jest tą, której energię w sposób maksymalny absorbuje woda lecz w stopniu niewielkim - szkliwo zębów.

O nagrodzie dla CO2 Solea pisaliśmytutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
laser   LED w stomatologii   laser CO2   dyspenser   Bluephase  

POLECAMY W SERWISACH