PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Marcin Aluchna: arginina w paście do zębów to rewolucja bez ofiar

ŁS
19-09-2014, 08:17
Marcin Aluchna: arginina w paście do zębów to rewolucja bez ofiar Marcin Aluchna (na zdjęciu) wyjaśnia fenomen argininy wykorzystanej w paście do zębów (fot. infoDENT24.pl)
Dotychczas podstawowe działanie past do zębów oparte było głównie o związki fluoru oraz wapnia. – Nowa koncepcja polega na dołączeniu do nich argininy. Jako, że jest to aminokwas, który buduje organizm człowieka, nie sposób doszukać się skutków ubocznych tego połączenia. A efekty są znakomite – przekonuje lek. dent. Marcin Aluchna (na zdjęciu).

Dr Marcin Aluchna, specjalista w swoim fachu, uważa, że w przypadku pasty ColgateŸ Maximum Cavity Protection z Sugar Acid NeutraliserTM określenie rewolucja nie jest nadużyciem.

- Jak zrobić rewolucję w paście do zębów? Najpierw trzeba uzmysłowić sobie jakie jest jej zadanie. Wiemy, że powinna ułatwiać oczyszczanie zębów, odświeżać oddech chronić naturalne tkanki. Powinna też skutecznie zwalczać bakterie. Wiemy jednak, że biofilmu wyeliminować nie można. Postanowiono więc go "oswoić" - mówi Marcin Aluchna.

Nowa koncepcja zakłada wprowadzenie do składników pasty znanego od lat związku jakim jest arginina. - To jeden z aminokwasów budujących nasze ciało. Trudno więc w tym przypadku mówić o szkodliwości, czy toksyczności rozwiązania - zaznacza stomatolog. Tym bardziej, że w długotrwających badaniach nad produktem wzięło udział 14 tys. pacjentów.

Arginina jest od lat stosowana w medycynie, gdzie wykorzystuje się jej zdolność do neutralizowania związków kwaśnych.

- Arginina powoduje przeprowadzenie ciągu metabolicznego, którego produkt końcowy neutralizuje działanie kwaśnych metabolitów. Stąd powstało sformułowanie Sugar Acid Neutraliser. Co to dokładnie oznacza w praktyce? Pasta pomaga zdezaktywować kwasy pochodzące z przetwarzania węglowodanów przez bakterie kariogenne (próchnicotwórcze). Dodatkowo zawiera fluor i wapń, pomagając zapobiegać demineralizacji i wspierając remineralizację - wylicza zalety dr Aluchna.

ColgateŸ Maximum Cavity Protection z Sugar Acid Neutraliser mogą stosować wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci. Dostępna jest także w wersji wybielającej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH