PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lusterko inne niż wszystkie

24-06-2013, 00:01
Lusterko inne niż wszystkie (fot. iDENT)
Lusterko inne niż wszystkie (fot. iDENT)
Lusterko dentystyczne można kupić już za kilka złotych. Truizmem będzie stwierdzenie, że jakość rośnie wraz ceną produktu, zastanawiające jest jednak,  iż rozpiętość kosztu zakupu bywa bardzo duża. O ile lepsze od lusterka za 10 złotych jest EverClear za ponad 3 tys. zł?

Jeżeli napisalibyśmy, że EverClear (iDENT) to rotacyjne lusterko dentystyczne, nie byłaby to pełna informacja uzasadniająca wysoki koszt zakupu. Diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach.

Lusterko przeznaczone jest dla lekarzy stomatologów podczas zabiegów w których, rozpryskiwana jest ciecz i pojawiają się drobiny pogarszające widoczność pola zabiegowego w standardowym lusterku. Urządzenie, dzięki rotacji usprawnia działanie poprzez usuwanie kropel wody i resztek, eliminując konieczność wyjmowania lusterka z ust pacjenta w trakcie zabiegu.

Podczas korzystania z lusterka nie ma potrzeby zmniejszenia ciśnienia wody w celu uzyskania lepszej widoczności. Zwiększone cienienie wody powoduje lepsze chłodzenie zęba.

Rotacją lusterka zostanie zwolniona lub zatrzymana w kontakcie z jakimkolwiek obiektem.  - Kontakt z tkankami wewnątrzustnymi  jest całkowicie bezpieczny. Należy jednak unikać kontaktu  z ssakiem, tkankami miękkimi i rękojeścią, aby nie przerywać pracy. Rotacja lusterka zostanie wznowiona po odsunięciu lusterka od obiektu który, zatrzymał jego prace czytamy w instrukcji urządzenia.

Producent informuje, że z powodu właściwości elektrostatycznych niektórych kompozytów w trakcie obróbki, mogą powstawać kręgi na powierzchni lusterka. Osad może być łatwo usunięty poprzez spryskanie powierzchni lusterka wodą. Zwiększenie ciśnienia wody spowoduje optymalizację widoczności.

Dbałość o lusterko tej klasy jest rzeczą naturalną. W przypadku czyszczenia EverClear należy zwrócić szczególna uwagę czy miejsce osadzenia lusterka jest czyste i nie znajdują się tam żadne okruchy. - Wszystkie powierzchnie EverClear, ładowarki, instrumentu do wymianu lusterka, rękojeści, baterii i lusterka mogą być czyszczone za pomocą detergentów, alkoholi, płynów dezynfekujących na bazie alkoholu. Powierzchnie zewnętrzne należy dokładnie czyścić wilgotną szmatką z detergentem nie zawierającą lnu. Gniazda baterii nie wymagają czyszczenia i muszą pozostać suche zaleca producent.

Wskazówek jest więcej drogi i dobry sprzęt też może mieć słabszy dzień. Zdarza się, że lusterko nie będzie się obracało po wstrzymaniu pracy. Oznacza to zwiększone tarcie w łożyskach wirnika spowodowane zużyciem smaru po długim okresie użytkowania lub osadzeniem się złogów na łożyskach (prawdopodobnie spowodowane sterylizowaniem w zanieczyszczonej atmosferze). Jeżeli nie chcemy słyszeć jak EverClear skrzypi powinniśmy regularnie, raz w miesiącu, pamiętać o jego smarowaniu.

W zestawie wartym ponad 3 tys. zł znajdują się: zasilacz, bateria i ładowarka, urządzenie EverClear, dwie baterie, instrument do wymiany lusterek oraz trzy sztuki dwustronnych wymienialnych lusterek.

SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   lusterko rotacyjne   EverClear   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH