PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lupy SurgiTel: totalna regulacja

jsz
29-11-2013, 12:56
Lupy SurgiTel: totalna regulacja Lupy SurgiTel: totalna regulacja (foto: producent)
Można odnieść wrażenie, że lupy SurgiTel sterowane są mikroprocesorami. Liczba nastawianych parametrów jest imponująca, wszystko po to, aby lekarz dentysta korzystając z tych lup zapomniał, że...z nich korzysta.
Macierzystą firmą SurgiTel jest General Scientific Corporation z ponad 70-letnią historią. GSC projektuje i produkuje produkty optyczne wykorzystywane nie tylko w medycynie, ale także przez kosmonautów oraz naukowców w laboratoriach badawczych.

Powłoki antyrefleksyjne: 

SurgiTel używa wyłącznie opatentowanego systemu wielokrotnego nakładani powłok antyrefleksyjnych. Dzięki zastosowaniu szkła optycznego o dużej gęstości, soczewki mogą być cieńsze i lżejsze od soczewek wykonanych ze standardowych materiałów.
Powłoki antyrefleksyjne stanowią ochronę przed zarysowaniami, wpływają na większą wytrzymałość lup i lepszą wizję.

Powiększenie HD:
wszystkie lupy SurgiTel są produkowane z wykorzystaniem technologii HD, a to oznacza:
- wysoką rozdzielczość, która zapewnia najwyraźniejszy i najostrzejszy obraz;
- kolor o dużej czystości (bez „żółtawych" obrazów);
- obraz widziany precyzyjnie w linii wzroku (opatentowany system centrowania lupy przy pomocy lasera);
- znaczną głębię ostrości (obraz jest ostry w dużym zakresie odległości);
- wyjątkowo duży obszar widzenia (dostępne większe pole zabiegowe);

Ergonomia

Tradycyjne lupy zabiegowe wymuszają nieprawidłową postawę pracy, prowadząc tym samym do zmęczenia mięśni i bólu karku. Zebrane przez firmę GSC informacje pomogły w opracowaniu opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych, które pozwalają dentyście pracować bardziej komfortowo i zapewniają precyzyjne widzenie.

Opatentowane rozwiązania:

Opatentowany pionowy przesuw w lupach montowanych na zawiasach:
pozwala na dopasowanie położenia lup w płaszczyźnie pionowej i poziomej (podwójna regulacja pozwala na precyzyjne dopasowanie lup do użytkownika, poprawiając tym samym pozycję pracy i wizję).

Opatentowana konstrukcja oprawki SurgiTel Ergo „Tilt":
w tym przypadku kąt deklinacji i pole widzenia są większe, co umożliwia komfortową pracę bez znacznego pochylania głowy (jeśli podczas pracy w lupach dentysta jest zmuszony do pochylania głowy w celu zobaczenia pola zabiegowego, szybciej wystąpi u niego zmęczenie mięśni).

Opatentowana konstrukcja lup pryzmatowych o dużym powiększeniu: 
mniejszy rozmiar lup pryzmatowych umożliwia lekarzowi pracującemu w powiększeniu od 3.0x do 8.0x pracę bez uczucia ciężkości i dyskomfortu, które występują podczas pracy z większymi lupami pryzmatowymi.

Opatentowany system podwójnych poduszeczek nosowych:
dostępne są trzy rozmiary nosków, aby jak najlepiej dopasować lupy dla potrzeb lekarza. Podwójne poduszeczki nosowe zapewniają komfort pracy i równomierne rozłożenie ciężaru lup, zwłaszcza podczas pracy ze światłem montowanym na oprawach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH