PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lupa stomatologiczna z oświetleniem już bez kabli

16-02-2013, 08:22
Lupa z oświetleniem już bez kabli (fot. sxc.hu)
Lupa z oświetleniem już bez kabli (fot. sxc.hu)
W Stanach Zjednoczonych zadebiutowała pierwsza na świecie lupa zabiegowa z bezprzewodowym oświetleniem XV1. To kolejna premiera z amerykańskiego rynku, która w niedługim czasie może być dostępna do kupienia w Polsce, tak jak wcześniejsze modele lup firmy Orascoptic.

Producenci XV1 podkreślają, że jest to pierwsze rozwiązanie tego typu na świecie. Zapewnia wszystkie cechy profesjonalnej lupy zabiegowej z oświetleniem w formule wireless.

Lupa stomatologiczna występuje w dwóch rodzajach powiększenia: 2,5x i 4,5x. W zależności od wielkości powiększenia waży od 160 do 185 gram. Zakres natężenie światła wynosi 26,875 (tryb LOW) - 43,000 (tryb HIGH) luxów.

Obiektywy obsługują szeroką gamę wymagań oka, w tym dwuogniskowych. XV1 zapewnia możliwość doboru parametrów lupy do indywidualnego charakteru pracy lekarza oraz regulację nanośników i zauszników.

Wszystkie elementy elektroniki są niewidoczne. Umieszczono je w obudowie zauszników. W ramionach osadzono baterię litowo-jonową, która pozwala zrezygnować z tradycyjnego zasilania, czyli w większości przypadków - akumulatora mocowanego do biodra dentysty, do którego poprowadzony jest kabel. Bateria wystarcza na 6-10 godzin ciągłej pracy, w zależności od jej natężenia. Ładowanie akumulatora trwa 2 godziny.

XV1 jest pozbawiona wszelkich wystających guzików i pokręteł. Ma natomiast pojemnościowe (dotykowe) przyciski, które są łatwe w obsłudze, nawet z innymi narzędziami w dłoni.

Lupa dostępna jest  w trzech kolorach: srebrnym, czarnym i białym. Dodatkowo możliwe jest wygrawerowanie własnego nazwiska na wewnętrznej części zauszników.

Nie znamy ceny nowego modelu. Na swojej stronie internetowej producent oferuje profesjonalne konsultacje mające zapewnić optymalny wybór dentysty. Wiadomo, natomiast, że oświetlenie jest kompatybilne z wcześniejszymi modelami lub firmy Orascoptic.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   lupa stomatologiczna   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH