PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lupa lekka jak piórko

jsz
30-05-2014, 13:59
Lupa lekka jak piórko Lupa lekka jak piórko
Rok temu informowaliśmy o profesjonalnej lupie stomatologicznej XV1 z oświetleniem w formule wireless, jej waga.wynosi 185 g. Model HiRes 2 bez zasilania waży 45 g. Teraz rodzina lup firmy Orascoptic powiększyła się o model HDL 2.5x, który parametrami optycznymi porównywalna jest z HiRes 2, a waży raptem 38,6 g.

Niezależnie od wagi lupy, ważne są żelazne zasady wyboru odpowiedniego sprzętu. Dobór lup chirurgicznych do pracy z pacjentem powinien być przede wszystkim poprzedzony precyzyjnym doborem okularów korekcyjnych (o ile z takich korzysta dentysta).
Może tak być, że dentysta ma nieznaczną wadę wzroku, z czego nie zdaje sobie sprawy. W celu właściwego doboru parametrów lupy najkorzystniej jest wypożyczyć ją na próbę.

Najważniejsze parametry, które trzeba brać pod uwagę przy doborze lupy to powiększenie i odległość robocza (ogniskowa), które muszą uwzględniać pozycję w jakiej najczęściej dentysta pracuje.
Trzeba pamiętać, że lupy chirurgiczne mają fabrycznie ustalone stałe powiększenie oraz ogniskową z głębią ostrości - ok. 5 - 10 cm. W ten sposób poruszając głową utrzymywać można w pewnym obrębie ostrość obrazu.

Główne parametry HDL 2.5x:
Powiększenie 2,5x
Wielkość widzenia pola operacyjnego szerokość 7,9 cm, głębokość 11,4 cm
Waga 38,6 g

Lupa HDL 2.5x zadebiutowała na rynku podczas California Dental Association w Anaheim (połowa maja 2014 r.).

Lupa stomatologiczna XV1 z oświetleniem w formule wireless.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH