PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lista zakupowa: trudne pytania dentystów do Dentool.pl (cz. II)

ms
07-08-2017, 13:20
Lista zakupowa: trudne pytania dentystów do Dentool.pl (cz. II) Lista zakupowa
Dentool.pl jest platformą, która ma usprawnić zarządzanie gabinetem stomatologicznym w sferze relacji: właściciel praktyki dentystycznej – dostawcy sprzętu, materiałów i usług, a także w obszarze edukacji i rozwoju zawodowego personelu medycznego. Warto poznać od podszewki ten nowy wymiar funkcjonowania w branży stomatologicznej.

infoDENT24.pl: Czy musimy listę zakupową w relacjach z dostawcą - użytkownikiem Dentool.pl przetransponować ręcznie pod względem nomenklatury (nazewnictwa) na standardy platformy cyfrowej, podczas gdy pozostałe listy zakupowe utrzymywać będziemy – jak dotychczas -  w Excelu. Powstają dwa byty, co utrudnia funkcjonowanie. Mamy listę zakupową w dotychczasowej formule np. z 80 proc. pozycji i nową listę zakupową z 20 proc. pozycji w nowej formule.  Nie jest to optymalne działanie. Nie możemy przetransponować nowej nomenklatury na dotychczasowe relacje, bo będziemy rozmawiać innymi językami z dostawcami, którzy nie funkcjonują w rzeczywistości Dentool.pl.

Magdalena Jaworska, prezes firmy Dentool: Dentool.pl nie tworzy swojej rzeczywistości – byłoby to wbrew podstawowym założeniom, według których system powinien wspierać, a nie utrudniać relacje z dostawcami. Nazewnictwo produktów w bazie Dentool.pl pochodzi z katalogów dostawców, w tym producentów, z którymi aktywnie współpracujemy. Utrzymujemy te same bazy produktów co dystrybutorzy. Operujemy więc ogólnie funkcjonującymi w obrocie nazwami produktów, najczęściej obecnymi także na opakowaniach zbiorczych i indywidualnych.

Istnieje pewna wąska grupa produktów, które są zwyczajowo określane przez lekarzy czy asystentki w swój własny sposób, często zresztą uzależniony od regionu. Obserwuję to zjawisko nie tylko jako osoba związana z Dentool, ale także znam je z własnego doświadczenia lekarskiego. Wiele określeń roboczo stosuje się w gabinetach, wszyscy jednak wiemy, że określenia typu „baranki”, „bałwanki”, czy „dziubki” nie są poprawnymi nazwami produktów i nie powinny być stosowane w zamówieniach.

To, że możemy czasem z przedstawicielem „umówić się”, że nasze „dziubki” to po prostu końcówki do aplikatorów i jeszcze, że przedstawiciel wie jaki rodzaj i w jakim kolorze – to już jest kwestia jego uprzejmości i uczynności.

Tymczasem, zamiast oczekiwać od dostawcy tłumaczenia sobie „nazw własnych gabinetowych” na nazwy handlowe, warto jest zrobić to raz w systemie, a z dostawcą porozmawiać o nowościach jakie ma w ofercie.

Czy przeniesienie naszych list zakupowych na platformę Dentool.pl odbywa się automatycznie np. poprzez zaciągnięcie danych z arkusza Excel?

Raz stworzone listy zakupowe można eksportować do pliku Excel. Odwrotna droga jest niemożliwa, bo nazewnictwo i rodzaje produktów musiałyby być idealnie takie same w importowanym pliku jak na platformie Dentool.pl. Można jednak trzema kliknięciami wysłać swoją listę zakupową do  nas w wielu  formatach jak JPG., png, xls, xllsx, doc lub PDF i upoważnić nas do stworzenia listy w systemie. To bardzo pozytywnie zaskakuje naszych klientów i często z tej drogi korzystają.

POLECAMY W SERWISACH