PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekcja komunikacji na iPadzie

jsz
20-12-2013, 08:30
Lekcja komunikacji na iPadzie Lekcja komunikacji na iPadzie (foto: producent)
Uczenie przez specjalistów spoza branży w jaki sposób lekarze dentyści mają przekazywać wiedzę pacjentom na temat realizowanego zabiegu - jest działaniem zgoła obrazoburczym. Pragmatyczni Amerykanie nie mają z tym problemu i spece od informatyki promują narzędzia, przy pomocy których można pacjentom w prosty sposób wyjaśnić jaki mają problem, jaka zostanie podjęta interwencja medyczna i jak będzie przebiegać.

Jedną z takich firm jest 3D4Medical, która przygotowała szereg aplikacji traktujących w przystępny sposób o procedurach realizowanych w stomatologii. Oczywiście narzędzie to przystosowane jest do współpracy z iPadem.

Zestaw „dentystyczny" składa się z multimedialnych prezentacji. Obraz bogaty w infografiki uzupełniony jest o głos lektor tłumaczący zaistniały problem, zasady podejmowanego leczenia i spodziewane efekty.

Twórcy aplikacji zapewniają, że tematyka dotycząca stomatologii opracowana została we współpracy z lekarzem Brianem Davey legitymującym się tytułem Doctor of Dental Surgery.

Zestaw animacji z wyjaśnieniami (ok. 200 części) obejmuje m.in.:

diagnostykę - 9 części,

profilaktykę - 9 części,

protetykę - 104 części,

ortodoncję - 34 części,

pedodoncję - 23 części,

chirurgię - 11 części,

endodoncję - 12 części.

Dostęp do wiedzy kosztuje. W sklepie iTunes aplikacje wyceniono na 99,99 USD. Kwota warta wydatkowania dla amerykańskiego dentysty, dla polskiego zapewne nie, zważywszy przede wszystkim język lektoratu, wersji polskojęzycznej nie ma.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Apple iTunes   3D4Medical   iPad  

POLECAMY W SERWISACH