• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lek. dent. Sergij Isaryk o technikach szybkiego prototypowania w stomatologii

ms
20-01-2016, 09:20
Lek. dent. Sergij Isaryk o technikach szybkiego prototypowania w stomatologii Lek. dent. Sergij Isaryk (foto: archiwum)
Na modelach 3D można planować i wykonywać indywidualne implanty podokostnowe, siatki ze stali medycznej i polimerów kompatybilnych do odbudowy kości szczęk i wyrostka zębodołowego. W jaki sposób? Mówi o tym lek. dent. Sergij Isaryk.

Sposób wytwarzania szablonów chirurgicznych na modelach 3D.
- Dzięki technologii RP możliwe jest wykonanie rzeczywistych modeli fizycznych (medycznych) w skali 1:1 oraz ich wybranych fragmentów w dowolnej skali oraz formie i w różnych technikach RP, m.in.: SLS, FDM, PolyJet, 3DP, DMLS - tłumaczy lek. dent. Sergij Isaryk, jeden z wykładowców podczas seminarium Medica Info "Rozwój zastosowań druku 3D – szybkie prototypowanie w medycynie i stomatologii”.

- W implantologii stomatologicznej, czy inaczej implantoprotetyce, pod pojęciem modelu medycznego kryje się model szczęki lub żuchwy pacjenta, albo jego fragmenty wybrane przez lekarza stomatologa pod kątem: wizualizacji, planowania zabiegu implantologicznego, wykonania szablonu protetycznego i chirurgicznego oraz symulacji zabiegu wszczepienia – wyjaśnia lek. dent. Sergij Isaryk. Dodaje on, że na modelach 3D można planować i wykonywać indywidualne implanty podokostnowe, siatki ze stali medycznej i polimerów kompatybilnych do odbudowy kości szczęk i wyrostka zębodołowego.

- Zastosowanie TK i 3D diagnostyki oraz 3D modelingu w nowoczesnej implantoprotetyce jest obowiązkiem każdego praktykującego lekarza – uważa lek. dent. Sergij Isaryk.

Lekarz dentysta Sergij Isaryk skończył studia w Iwano – Frankiwskim Instytucie Medycznym na Ukrainie w 1986 r. Od 1994 r. przebywa w Polsce. Od 1999 r. prowadził prywatną praktykę stomatologiczną , a od 2008 r. prowadzi prywatną klinikę implantologiczną zlokalizowaną w Bydgoszczy .

Jest właścicielem wynalazku ,,Sposób wytwarzania szablonu chirurgicznego,, oraz autorem licznych publikacji w czasopismach stomatologicznych Ukrainy i Polski. Był wykładowcą podczas międzynarodowych kongresów i konferencji. Jest członkiem Asocjacji Implantologów Ukrainy, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego (PSI) i członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej (OSIS), a także członkiem polskiego wydziału Międzynarodowej Asocjacji Ortodontów IAO. Uczestnik dziesiątków naukowych międzynarodowych i krajowych kongresów, szkoleń, kursów oraz konferencji.

                                                                                  ***

Zaawansowana technologia, polegająca na zastosowaniu druku 3D w medycynie, jest coraz częściej wykorzystywana. Podczas seminarium zostaną przedstawione przykłady zastosowania zaawansowanych technologii druku 3D oraz technologie RP stosowane w stomatologii.

Seminarium będzie prowadzone w formie wykładów połączonych z case study oraz dyskusją. Głos zabiorą praktycy i eksperci w tej dziedzinie, których sylwetki bliżej można poznać tutaj

Organizatorzy Medica Info "Rozwój zastosowań druku 3D – szybkie prototypowanie w medycynie i stomatologii” zapraszają chętnych do wzięcia bezpłatnego udziału w seminarium. Wykłady odbędą się 9 lutego 2016 r. w Warszawie.

Bezpłatna rejestracja możliwa jest wyłącznie dzięki formularzowi zgłoszeniowemu. Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

 Co w programie?
- Nowe rozwiązania i dokonania druku 3D w obszarach medycznych. Wiodące polskie przykłady zastosowań druku 3D. Zalety i wady stosowania druku 3D w procedurach medycznych.
-  Aspekty medyczne druku 3D.
- Obszary druku 3D w zastosowaniach medycznych.
- Techniki szybkiego prototypowania w stomatologii. Sposób wytwarzania szablonów chirurgicznych na 3D modelach.
- Zastosowanie wybranych metod przyrostowych w medycynie.
- Rekonstrukcja geometrii tętnic wieńcowych na bazie wyników obrazowania angio-TK.
- Aspekty prawne druku 3D w zastosowaniach medycznych - odpowiedzialność wytwórcy modelu oraz lekarza.
- Druk 3D a własność intelektualna - kiedy drukowanie przestrzenne jest prawnie dozwolone?

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: cpi-sk.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
3D   CAD/CAM   implantacja natychmiastowa  

POLECAMY W SERWISACH