PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

LAUREACI GRAND PRIX CEDE 2012 - skuteczna i przyjazna odbudowa anatomicznych punktów stycznych

27-08-2012, 04:35
System formówek sekcyjnych V3 (źródło: archiwum)
System formówek sekcyjnych V3 (źródło: archiwum)
Nagroda i statuetka GRAND PRIX CEDE 2012 w kategorii Materiały dla Stomatologii przyznana została firmie Profident za System Formówek Sekcyjnych V3 firmy Triodent (Nowa Zelandia).

- Jest to pierwsze takie rozwiązanie na rynku, które pozwala na błyskawiczną odbudowę ubytków klasy II z zachowaniem anatomicznych punktów stycznych w sposób przewidywalny, estetyczny, precyzyjny a zarazem łatwy i szybki. System Formówek Sekcyjnych V3 został zaprojektowany przez dentystę z Nowej Zelandii Simona McDonalda, w celu ułatwienia uzyskania estetycznej odbudowy koron zębów. Praca w tym systemie jest intuicyjna i nie wymaga specjalnego przeszkolenia wyjaśnia w rozmowie z infoDENT24.pl Katarzyna Zbożeń z wyróżnionej firmy Profident.

System Formówek Sekcyjnych V3 składa się z trzech części: Pierścienia V3 (rozmiary: universal-green i narrow-yellow), Klinów Wave-Wedge (rozmiary: small, medium, large) oraz Formówek V3 Tab-Matrix (rozmiary 3,5 mm; 4,5 mm; 5,5 mm; 6,5 mm; 7,5 mm).

Pierścienie V3 to innowacyjne połączenie stopu niklowo-tytanowego z plastikowymi ząbkami wzmocnionymi włóknem szklanym w kształcie litery V. Ze względu na taki właśnie kształt ząbków - uzyskiwana jest kompatybilność pomiędzy pierścieniem a klinem; w przestrzeń V wsuwamy klin. Stop niklowo-tytanowy gwarantuje pierścieniowi pamięć kształtu, wysoką elastyczność, optymalną siłę docisku oraz separację, która zapewnia bezproblemową, dokładną i estetyczną odbudowę.

Wave-Wedge to innowacyjne, elastyczne kliny w kształcie "fali". Są one łatwe do wprowadzenia w przestrzeń międzyzębową i jednocześnie dopasowują się do niej. Dzięki wewnętrznej wklęsłości klin chroni brodawki dziąsłowe. Wsunięcie klina w przestrzeń międzyzębową pozwala uzyskać wymaganą separację.

Formówki V3 Tab-Matrix dzięki swojej specyficznej budowie zapewniają bezpieczną, mniej czasochłonną i precyzyjną odbudowę. Minimalna grubość (30) pozwala na łatwe umieszczenie formówki w ciasnych przestrzeniach międzyzębowych. Zaokrąglona górna krawędź V3 Tab-Matrix umożliwia precyzyjne uzupełnienie z zachowaniem indywidualnego, anatomicznego kształtu zęba.

Pierścieniem V3, Kliny Wave-Wedge i Formówkami V3 Tab-Matrix tworzą kompatybilną całość zapewniającą optymalne uszczelnienie oraz estetyczną odbudowę.

 

Zobacz jak to działa

[caption id="attachment_2577" align="alignleft" width="300" caption="System formówek sekcyjnych - V3"]System formówek sekcyjnych - V3[/caption]

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH