PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

LAUREACI GRAND PRIX CEDE 2012 - Nanotec Endo (system irygacji kanałów korzeniowych)

01-10-2012, 05:26
mec. Paweł Klimek, prezes zarządu Dental Nanotechnology (foto: infoDENT24.pl)
mec. Paweł Klimek, prezes zarządu Dental Nanotechnology (foto: infoDENT24.pl)
Firma Dental Nanotechnology za Nanotec Endo otrzymała w kategorii "Sprzęt Stomatologiczny" Grand Prix CEDE 2012. W rozmowie z portalem infoDENT24.pl mec. Paweł Klimek, prezes zarządu Dental Nanotechnology wyjaśnia na czym polega nagrodzone rozwiązanie.

Nasza spółka jest dostawcą i wytwórcą unikalnego systemu do irygacji kanałów korzeniowych Nanotec Endo. Jest to nowe rozwiązanie, opatentowane latem 2012 roku. System stanowi połączenie urządzenia podającego płyn płuczący oraz części ssącej. Nanotec Endo zapobiega przedostawaniu się płynu płuczącego do jamy ustnej pacjenta oraz znacznie zmniejsza ryzyko przepchnięcia zawartości systemu kanałów korzeniowych poza otwór wierzchołkowy.

Właścicielem światowego patentu jest główny udziałowiec spółki dr Roman Borczyk. Jako jedyni na świecie oferujemy tego typu produkt. Po raz pierwszy zastosowano do płukania kanałów zębowych specjalną końcówkę, pozwalającą na dokładne penetrowanie płukanego kanału za pomocą igły bocznej, przy jednoczesnym odsysaniu podawanego podchlorynu sodu, ewentualnie innego płynu używanego do płukania kanału.

Nasza metoda umożliwia wykonywanie pracy przez samego lekarza, bez konieczności asysty. W zasadzie nie notujemy przypadków przepchania wierzchołka. Zaletą tej metody jest także wyeliminowanie ryzyka ewentualnego podkapania odzieży, a to czasami się zdarzało w czasie stosowania innych technik.

Polskim patentem chroniona jest końcówka umożliwiająca swobodne płukanie i odsysanie. Współpracująca z nami szwajcarska firma dostarcza urządzenie mechaniczne pompę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH