PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Laser z dodatkiem wody

19-08-2012, 16:10
Laser Waterlase MDX 450
Laser Waterlase MDX 450
Kalifornijska firma BIOLASE Technology pochwaliła się nowym laserem o małej mocy, przeznaczonym do terapii chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Większość stosowanych w gabinetach dentystycznych laserów tnie tkanki używając w tym celu energii termicznej. W laserze Waterlase MDX 450, oprócz energii promieni świetlnych, wykorzystywana jest energia strumienia cząsteczek wody (podawanych pod wysokim ciśnieniem). Nowy model lasera o mocy 9 W zapewnia skuteczność realizowanych procedur klinicznych (producent wymienia ponad 50 rodzajów zabiegów), a to m.in. ze względu na zachodzący podczas cięcia proces hemostazy. Szybkość cięcia z użyciem Waterlase MDX 450 jest o 70 proc. wyższa od zapewnionej przez poprzedni model lasera Waterlase MDX 300 (8 W).

Laseroterapia jest metodą bezpieczną zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta, ale pamiętać należy, że bezwzględnymi przeciwwskazaniami są: choroba nowotworowa, ciąża, epilepsja, rozrusznik serca. Nad zastosowaniem laserowej terapii zastanowić się należy także w przypadku: nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób bakteryjnych, zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
techDENT   laser   zabieg   chirurgia   Sprzęt  

POLECAMY W SERWISACH