PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Laboratorium materiałów stomatologicznych powstanie w Ustroniu?

12-03-2013, 00:03
Laboratorium materiałów stomatologicznych powstanie w Ustroniu?
Laboratorium materiałów stomatologicznych powstanie w Ustroniu?
Zarząd Województwa Śląskiego opublikował listę projektów wybranych do dofinansowania w ramach Działania 1.3. Transfer technologii i innowacji Regionalnego Programu Operacyjnego. Wśród nowych inwestycji znalazło się laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej.

Wnioskodawcą projektu jest Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera w Ustroniu. Kwota zaplanowana na budowę nowoczesnego laboratorium materiałów stomatologicznych wynosi 360 109,76 tys. zł.

- Należy pamiętać, że fakt pojawienia się projektu na liście wybranych do dofinansowania nie jest jeszcze ostatnią fazą procedury naboru wniosku do dofinansowania. Kolejnym etapem w tym procesie jest dostarczenie i przygotowanie stosownej dokumentacji umożliwiającej podpisanie umowy z Beneficjentem o dofinansowanie projektu. Jest to obowiązek, który angażuje  zarówno Beneficjenta ( konieczność dostarczenia niezbędnych dokumentów potwierdzających stan faktyczny o którym informuje Beneficjent na etapie składania wniosku) jak i Instytucję Zarządzającą (konieczność weryfikacji dostarczonych dokumentów oraz przygotowania umowy). Dopiero po fakcie podpisania umowy o dofinansowanie możemy mówić o projekcie dofinansowanym z RPO WSL wyjaśnił infoDENT24.pl Witold Trólka z biura prasowego Województwa Śląskiego.

Do momentu podpisania umowy nie można ujawniać szczegółów projektu. Wiadomo jednak, że jego przedmiotem jest utworzenie laboratorium badań materiałów dla medycyny stomatologicznej. W ramach powstałej infrastruktury funkcjonować ma ośrodek badawczy świadczący usługi specjalistyczne dla przedsiębiorstw z terenu województwa śląskiego w zakresie innowacji i transferu technologii. Laboratorium ma zostać wyposażone w specjalistyczną aparaturę umożliwiającą przeprowadzenie badań materiałów przeznaczonych do stosowania w stomatologii oraz w medycynie odtwórczej.

Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych im. prof. Meissnera powstała w 1999 r. (dawniej Wyższa Szkoła Inżynierii Dentystycznej im. prof. Meissnera). Jest wyższą uczelnią niepubliczną. Podstawowym kierunkiem jej działalności jest inżynieria dentystyczna. Szkoła jako pierwsza w kraju dała możliwość zdobycia wyższego wykształcenia osobom zajmującym się, w szerokim znaczeniu tego słowa, techniką dentystyczną. Do chwili obecnej tylko w Ustroniu można zdobyć tytuł inżyniera w tej specjalności. W ofercie edukacyjnej są także studia z zakresu higieny stomatologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Puls HR House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kształcenia Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.