PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto ze szczególnymi medalami Najwyższej Jakości Krakdent 2017

ms
10-03-2017, 09:36
Kto ze szczególnymi medalami Najwyższej Jakości Krakdent 2017 Medal Najwyższej Jakości Krakdent 2017
Firmy, które w tym roku uhonorowane zostały medalami Najwyższej Jakości Krakdent 2017, mają szczególne powody do dumy, bowiem otrzymały je także w szczególnym roku - 25. edycji Targów Krakdent. Zwycięzcom gratulujemy więc w sposób oczywiście szczególny.

Nikt co do tego nie miał wątpliwości, że komisja konkursowa, która obradowała pod przewodnictwem prof. dr hab. Marka Ziętka - rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz honorowego prezydenta Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, dokonała wnikliwej oceny dokumentów dostarczonych przez firmy zgłaszające produkty. Analizowano m.in.: opis działania, certyfikaty jakości, opinie naukowe i oceny kliniczne. Odbyły się także wizytacje na stanowiskach wystawowych kandydatów do laurów.

   Na podstawie tak przeprowadzonego rozeznania przyznano Medale Najwyższej Jakości Krakdent 2017. Komu?
Sprzęt, aparatura oraz instrumentarium do techniki dentystycznej
Piec do porcelany Helios Pro Pres, firma: ROKO Arkadiusz Rokosa (gratulacje znowu szczególne, gdyż to powtórzenie sukcesu z 2016 r.).

Materiały stomatologiczne i kliniczne - przyznano trzy nagrody:
Biopulp żel z siarczanem żelaza do amputacji przyżyciowej miazgi w zębach mlecznych i tamowania krwawienia - firma Chema Elektromet,

Pilniki rotacyjne Endostar E 3 Roraty system – firma Poldent,

Rebilda Post GT złożony wkład korzeniowy wzmocniony włóknem szklanym – firma Voco GmbH.

Materiały pomocnicze, preparaty i urządzenia profilaktyczne
Profesjonalna Szczoteczka Soniczna SEYSSO PROFESSIONAL, firma Shop Dent Wojciech Madej. 

Na koniec jeszcze jedna szczególna informacja. Otóż komisja konkursowa przyznała unikatowy medal Najwyższej Jakości Krakdent 2017 – firmie, która od samego początku odpowiada za organizację, przebieg i rezultaty 25 edycji krakowskich targów dla branży stomatologicznej, są to oczywiście Targi w Krakowie.

– Bardzo interesujące jest to, że spośród pięciu nagrodzonych produktów w tym roku, trzy są produktami w 100% polskimi. To nie tylko dystrybutor czy jakaś część produktu polskiego, ale cały kompleksowy produkt łącznie z produkcją, dystrybucją i ewentualnym eksportem za granicę. Bardzo mnie to cieszy, bo dzięki temu stajemy się konkurencją na rynku międzynarodowym. Pokazujemy w ten sposób, że Polskę stać na dobry przemysł stomatologiczny i nie mamy się czego wstydzić. Jeżeli tylko będzie się rozwijał we właściwym kierunku to być może moi następcy za kilka lat powiedzą, że polskie produkty zdecydowanie biją na głowę zachodnie. Polak potrafi! – podsumowuje przewodniczący komisji konkursowej prof. dr hab. Marek Ziętek.

A teraz - oklaski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KRAKDENT   Marek Ziętek  

POLECAMY W SERWISACH