PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto sobie kupi nić dentystyczną 3D?

ms
04-01-2018, 11:24
Kto sobie kupi nić dentystyczną 3D? Nić dentystyczna 3D
Skanowanie w stomatologii jest coraz powszechniejsze. Ostatnio wykorzystuje się je przy produkcji spersonalizowanej …nici dentystycznej.

Oczywiście nie chodzi o element czyszczący przestrzeń międzyzębową, bo sama nić jest standardowa, a o element konstrukcyjny tę nić utrzymujący.

Profesjonalny skan uzębienia można wykonać w gabinecie dentystycznym. Tak wykonane obrazowanie należy wysłać do firmy Blizzident, która w kilka dni wykona osobisty przyrząd do czyszczenia zębów.

Producent zapewnia, że nić o nazwie 3D-Flosser jest idealnie dopasowana do rozmieszczenia zębów w jamie ustnej użytkownika. Tak więc nie ma mowy o najmniejszych problemach z umieszczeniem nici w przestrzeni międzyzębowej.

Zasadnicza przewaga 3D-Flossera nad standardową nicią stomatologiczną jest taka, że codzienna higiena zębów nie trwa dłużej niż 5 sekund.

Oszczędność na czasie ma przekonać osoby, które nie używają nici dentystycznych z powodu nadmiernych uciążliwości, jakie wiążą się z nitkowaniem zębów.

Blizzident utrzymuje, że czyszczenie zębów przy pomocy nici nie jest powszechne właśnie ze względu na zbyt długi czas, jaki należy poświęcić na tę czynność.

Czy 3D-Flossera stanie się nowym przyrządem wykorzystywanym do codziennej higieny zębów? Należy wątpić. Po pierwsze, wciąż kłopotliwe jest skanowanie. Po drugie, przyrząd kosztuje niemało, bo 199 EUR. Po trzecie, konieczność okresowej wymiany nici. Dodatkowy koszt, rzędu kilku EUR, który trzeba ponieść raz na kilkaset zabiegów czyszczenia, nie jest znaczący, ale wymiana nici z pewnością do łatwych nie należy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena jamy ustnej   nić dentystyczna  

POLECAMY W SERWISACH