PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Krzesła z siedziskami aktywnymi

ms
31-08-2015, 12:57
Krzesła z siedziskami aktywnymi Krzesło ergonomiczne
W USA jeden na czterech dentystów kończy karierę zawodową przed emeryturą ze względów na schorzenia kręgosłupa. Nie lepiej jest w innych państwach. W dużej mierze za taki stan odpowiedzialne są niewłaściwe siedziska stołków dentystycznych.

Dobrym standardem stało się projektowanie krzeseł z aktywnym siedziskiem. Dzięki naturalnemu dostosowywaniu się profilu krzesła do postawy pracującego dentysty, jego kręgosłup zachowuje pożądany kształt litery S - optymalny ze względu na minimalizację niewłaściwych obciążeń poszczególnych kręgów.

Dzięki ergonomicznemu siedzisku, możliwa jest zarówno wygodna, jak i bardziej efektywna praca. W tego typu konstrukcjach, dentysta siedzi w pozycji, w której biodra są powyżej kolan (warunek ten nie zawsze bywa spełniony w tradycyjnych krzesłach), a siedzisko fotela pochylone jest do przodu. Taka postawa nie tylko powoduje zmniejszenie obciążenie stawów i kręgosłupa, ale także zapewnia lepsze krążenie krwi w stopach i kończynach.

Nowoczesne stołki, z dynamicznym systemem regulacji siedzenia, dopasowują się do kształtów ciała osoby siedzącej. Strefy te zapewniając podparcie podczas ruchu, pochylania się oraz pracy.

Dodatkowym atutem w tego typu rozwiązaniach jest profilowane oparcie (precyzyjnie ustawiane), które zapewnia kręgosłupowi maksymalny komfort.

W stołkach ważne jest i to, aby dźwignie, umożliwiające stopniową, dopasowaną do indywidualnych potrzeb regulację, były łatwe w użyciu. Jest to szczególnie istotne o ile z tego samego sprzętu korzysta kilku dentystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
choroba zawodowa   ergonomia  

POLECAMY W SERWISACH