• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Krakdent 2013 co nowego w sprzęcie stomatologicznym

17-02-2013, 23:51
Krakdent 2013 co nowego w sprzęcie stomatologicznym
Krakdent 2013 co nowego w sprzęcie stomatologicznym
Nie sposób obejrzeć wszystkiego, szkoda nie spróbować tak w skrócie można by opisać wewnętrzne rozterki stomatologicznego geeka przed marcowymi targami Krakdent 2013. Tym bardziej, że wystawcy uchylili rąbka tajemnicy w zakresie sprzętu, który znajdzie się na stoiskach.

Lista premier, którą opublikował na stronie internetowej organizator imprezy, jest bardzo długa. Część produktów określono jako nowość, choć faktycznie, dostępne są na rynku już od jakiegoś czasu.  Tak czy inaczej, spacer po wszystkich halach targowych nie powinien być stratą dla miłośników nowych technologii stomatologicznych. Przedstawiamy kilka z nich.

Chirurgia

PIEZOSurgery piezoelektryczne urządzenie do cięcia kości stosowane w zabiegach: osteotomii, boczne otwarcie okna, rozdwojenie krawędzi, wstawienie kości, remodelowanie, osteoplastyka etc..

Endodoncja

ENDO-STATION organizer endodontyczny, który usprawnia pracę w każdym gabinecie stomatologicznycm. Organizer dostępny w następujących wersjach: BASIC wersja podstawowa, PRO wersja rozbudowana, MINI organizer na strzykawki.

Lasery

Laser FOX III FOX to bardzo nowoczesne, bezprzewodowe urządzenie o bardzo dużych możliwościach. Jako jedyny laser na rynku pozwala, w połączeniu z preparatem EmunDo, na wykonywanie zabiegów laserowej terapii fotodynamicznej (PDT), która jest powszechnie stosowana w endodoncji i periodontologii.

Ergonomia

Krzesło typu Sprężyna-max  nowoczesne, ergonomiczne, maksymalnie dynamiczne krzesło. Sprężyna-max zapewnia przyjemną i lekką pracę grup mięśniowych przykręgosłupowych, wpływając na ich elastyczność, właściwe odżywienie, dotlenienie i odprowadzenie produktów przemiany materii. Krzesło umożliwia nie tylko wygodne, ruchome siedzenie, ale wymusza i wspomaga je, a tym samym spełnia wymogi zdrowego siedzenia postulowane przez lekarzy fizjoterapeutów.

Software

Prodentis nowoczesny i profesjonalny program komputerowy do zarządzania gabinetem stomatologicznym. Elektroniczna karta pacjenta, moduł E-WUŚ, EDIS tworzenie dokumentów, Easy Box stanowisko dla pacjenta, archiwizacja zdjęć, ergonomiczny terminarz połączony do terminarza Google. Karta ORTO i analiza cefalometryczna, grafik on line, sterylizatornia, system lojalnościowy, rozliczenia z pacjentami i NFZ, statystyki, magazyn. Elektroniczne zlecenia protetyczne.

Implantologia

SWISS IMPLANT SYSTEM nowy implant z połączeniem stożkowym oraz wewnętrznym heksem P7N (IV klasa tytanu + piaskowana oraz trawiona kwasem powierzchnia bioaktywna).

Ortodoncja

Liberty Bielle jest nowością w ofercie systemu leczenia czynnościowego. Wyjątkowy kształt aparatu i elastyczność umożliwiają rotację o 360 stopni, tym samym zwiększając ruch boczny oraz zapewniając efektywne leczenie i komfort pacjenta.

POLECAMY W SERWISACH