• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kosmiczny system uzdatniania wody puka do gabinetów dentystycznych

en
08-04-2016, 12:01
Kosmiczny system uzdatniania wody puka do gabinetów dentystycznych Woda uzdatniona w kosmiczny sposób (foto: pixabay)
DentaPure - nowy sposób uzdatniania wody wprowadza Crosstex, amerykański koncern specjalizujący się we wdrażaniu systemów, mających zastosowanie w branży medycznej.

DentaPure montuje się przy unicie stomatologicznym. Uzdatnianie wody przy jego pomocy nie wymaga tabletek, ani specjalnych preparatów. Woda, która przepływa przez wkład wypełniony jodowanymi kulkami żywicznymi, jest oczyszczana z mikroorganizmów przez izotopowy wolny jod. To prosta i skuteczna technologia, a równocześnie wolna od alergizujących protein. Wkładów DentaPure nie trzeba w specjalny sposób utylizować.

Uzdatnianie wody jest bardzo ważne. W wodzie wodociągowej często gromadzi się biofilm i w efekcie ilość bakterii, jaka w niej występuje może nawet przekraczać 100 000 CFU/mL (jednostek tworzących kolonie). Tymczasem norma dla bezpiecznej do spożycia wody wynosi nie więcej niż 500 CFU/mL.  

Crosstex zapewnia, że DentaPure jest tańszy niż stosowane do tej pory tabletki i preparaty do uzdatniania wody. Dzięki niemu nie ma ponoć potrzeby destylowania wody.

Technologia ta ma kosmiczny rodowód. Po raz pierwszy zaczęło ją wykorzystywać NASA w celu wyeliminowania bakterii, wirusów i innych szkodliwych organizmów w wodzie używanej przez astronautów w kosmosie.

Więcej: centrpr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sterylizacja   bakterie  

POLECAMY W SERWISACH