PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kongres Viva Health Future: nowoczesne rozwiązania materiałowe w stomatologii

ms
30-11-2016, 08:10
Kongres Viva Health Future: nowoczesne rozwiązania materiałowe w stomatologii Viva Health Future w hotelu Sheraton w Sopocie (foto: organizator)
Unikatowe zabiegi rekonstrukcji tkanki kostnej żuchwy i szczęki u pacjentów z oligodoncją – były wiodącym tematem kongresu naukowego  Viva Health Future w hotelu Sheraton w Sopocie.

Podczas kongresu naukowego Viva Health Future „Nowoczesne rozwiązania materiałowe i digitalne w medycynie regeneracyjnej i terapii chorób cywilizacyjnych” wiele mówiono o ostatnich doświadczeniach specjalistów z kliniki Vivadental. Zastosowali oni, po raz pierwszy w Polsce, u pacjentów z oligodoncją - autologiczny przeszczep komórek macierzystych pochodzenia tłuszczowego w jednoczesnym zabiegu rekonstrukcji tkanki kostnej żuchwy i szczęki.

- Biorąc pod uwagę prognozy wzrostu liczby zachorowań, szczególnie na choroby cywilizacyjne, jak i wydłużający się okres życia, musimy poszukiwać nowoczesnych rozwiązań i wykorzystania wielkiego potencjału, jakim od lat dysponujemy. Chcemy tworzyć nowe wartości na polu nauki oparte o pełne otwarcie, współdziałanie i wzajemną edukację, ponieważ jest to najlepsza droga do postępu. Wierzymy, iż zainspiruje to do dalszego doskonalenia rozwiązań z korzyścią dla polskich pacjentów - powiedział m.in. prof. dr hab. inż. Andrzej Zieliński. Uczony jest kierownikiem Zakładu Biomateriałów, Katedra Inżynierii Materiałowej i Spajania, Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej, kierownik zespołu naukowo – badawczego Instytutu Vivadental. Zespół ten zajmuje się m.in. projektowaniem i wytwarzaniem implantów tytanowych przenoszących obciążenia, warstw i powłok podwyższających biozgodność i bioaktywność, wytwarzaniem implantów personalizowanych z biodegradowalnym wnętrzem.

Współorganizatorem kongresu (25 listopada w Sheraton Hotel Sopot) było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W przygotowanie włączyli się także nauczyciele akademiccy i studenci Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH