PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Końcowki stomatologiczne: czas na szafir

sapphire technology, ms/infoDENT24.pl
27-10-2014, 08:13
Końcowki stomatologiczne: czas na szafir Szafir nowe rozdanie w stomatologii (foto: sxc.hu)
Po trzech latach analiz, prób i badań klinicznych amerykańska firma Sapphire Technology wprowadza narzędzia stomatologiczne z końcówkami wykonanymi z szafiru*.

Wynik pracy Sapphire Technology docenił Colorado Institute for Drug, Device and Diagnostic Development (CID4), który nie tylko przyznał twórcom narzędzi stomatologicznych z szafirowej linii nagrodę w wysokości 200 tys. USD, ale także obiecał wsparcie we wprowadzaniu nowych produktów na rynek.

Szafir, pokrywający końcówki narzędzi stomatologicznych, jest minerałem optycznie czystym, którego powierzchnia została wypolerowana z najwyższą - jak to ujmują twórcy technologii - kosmiczną dokładnością.

Szafirowe końcówki narzędzi mają wiele zalet, przede wszystkim nie wchodzą w niepożądane reakcje z aplikowanymi materiałami powszechnie stosowanymi podczas zabiegów stomatologicznych. Taka sytuacja niestety często występuje w przypadku stosowania standardowych końcówek wykonanych z metalu.

Specjalnie spreparowany szafir lepiej poddaje się sterylizacji, jest bardziej wytrzymały na wysoką temperaturę i pozostałe czynniki środowiskowe panujące w autoklawach.

Żywotność narzędzi z szafirowymi końcówkami jest zatem zdecydowanie wyższa od powszechnie stosowanych w gabinecie stomatologicznym.

* Szafir jest rzadko występującym, bardzo twardym minerałem z gromady tlenków (niebieska odmiana korundu).

Więcej: innovationews.com.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH