PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Komputerodługopis: blockbuster, czy dziwoląg?

16-02-2013, 00:16
Komputerodługopis: blockbuster, czy dziwoląg? (foto:sxc.hu)
Komputerodługopis: blockbuster, czy dziwoląg? (foto:sxc.hu)
Ileż to razy po skończonym zabiegu trzeba umówić kolejną wizytę. Jak to zrobić? Można poprosić pacjenta o uzgodnienie terminu z pracownikiem sekretariatu. A gdy nie ma sekretariatu?

Można zapisać datę na karteczce, którą wręczymy pacjentowi i wpiszemy taki sam termin do rozłożonego na biurku kalendarzu. Jak jednak przy braku czasu i ręcznym prowadzeniu notatek uchronić się przed pomyłkami? Można wpisywać dane do komputera i drukować potwierdzenia osobom leczonym. Czy to jednak aby najszybszy sposób pilnowania harmonogramu pracy? Można wybrać jeden z rozlicznych programów wspomagających zarządzanie gabinetem dentystycznym. Taka forma, żeby nie angażowała zbytnio lekarza, wymaga współpracy pacjenta, którego trudno przecież zmusić, aby wziął na siebie obowiązek rejestrowania się w systemie komputerowym. A może cyfrowy długopis?

Długopisy cyfrowe wyglądem nie różnią się od tych standardowych, mają jednak cechy niezwykłe. Pierwszy krok nie różni się pozornie od zwykłego robienia notatek. Pozornie, bo kartkę z napisanymi odręcznie datą i godziną wizyty wręcza się pacjentowi, ale na koniec dnia wystarczy podłączyć długopis do komputera, aby wszystkie informacje wciągnięte zostały do arkusza z danymi. Kalendarz jest synchronizowany z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu zarządzanie ruchem pacjentów możliwe jest w każdym miejscu i o każdej porze.

Jak w każdym rozwiązaniu bez wad, jest tylko jedno ale. Notatki trzeba sporządzać na specjalnie otagowanych kartkach, ale to w żaden sposób nie ogranicza sposobu pisania informacji za pomocą elektronicznego długopisu.

Oczywiście w ten sam sposób można wprowadzać do komputera dowolne dane, na przykład wykaz ubytków w uzębieniu, informacje o przeprowadzonym leczeniu. Co więcej, każdy pacjent, czekając na wizytę, może w łatwy sposób wypełnić przygotowaną przez gabinet stomatologiczny ankietę, której wyniki zostaną później wciągnięte do arkuszu komputerowego.

Funkcjonalność systemu IC Pen (blockbuster, czy dziwoląg)?

Stwórz formularz

Wydrukuj formularz

Wypełnij formularz

Wprowadź dane z długopisu

Analizuj dane i eksportuj wyniki

Elementy systemu IC Pen

Aplikacja IC Pen

Serwer plików FTP

Serwer ICR (rozpoznawanie tekstu)

Serwer IC Pen

(według danych firmy icsolutions.pl)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH