PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Komfort użytkowania unitów stomatologicznych, czyli tak dokładnie co?

ms
07-06-2017, 07:50
Komfort użytkowania unitów stomatologicznych, czyli tak dokładnie co? Jan Zybura z firmy Kol-Dental
Co w unicie stomatologicznym jest najważniejsze dla użytkownika? Niezawodność, wygoda, bezpieczeństwo, estetyka? Na to co z pewnością jest najważniejsze - wskazuje Jan Zybura z firmy Kol-Dental, product manager ds. unitów stomatologicznych, przywołujący na tę okoliczność dość pojemne sformułowanie: komfort. Prześledźmy na czym polega komfort użytkowania unitu stomatologicznego.

Na wstępie przypomnijmy słownikowe sformułowanie komfortu „to pojęcie określające warunki zapewniające: spokój, wygodę, brak kłopotów”.

Brak spokoju, brak wygody i kłopoty
Przez szereg lat z bliska przyglądam się rynkowi unitów, znam od podszewki wiele systemów, wiele konstrukcji. Z racji wykonywanych obowiązków służbowych mogę dość precyzyjnie ocenić co jest priorytetem dla lekarza dentysty, który po kilka, nierzadko po kilkanaście godzin dziennie pochyla się nad pacjentami zajmującymi miejsce na fotelu dentystycznym.

Kto tak czyni, wie doskonale, że konieczność zachowania przez długie minuty nienaturalnej dla człowieka pozycji - skutkuje poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Wiele firm próbuje temu zaradzić, ale same hasła, jak mantra przywołujące sformułowanie „ergonomia”, często pozostają tylko frazesami. Dlaczego? Musimy zdawać sobie z tego sprawę, że konkretne działania wymagają niebagatelnych nakładów. Chodzi przecież m.in. o tworzenie skomplikowanych wirtualnych i rzeczywistych modeli pozwalających określić rozkłady napięć występujących w określonych partiach mięśni. Chodzi o programy badające skutki nadmiernego, długotrwałego obciążenia newralgicznych partii kręgosłupa i stawów.

Fińska Planmeca, wykorzystując bez mała 50-letnie doświadczenie na rynku stomatologicznym, stworzyła w tym względzie wiele oryginalnych rozwiązań, na których - bardziej lub mniej udanie - wzoruje się konkurencja. Od wielu lat duża grupa pracowników fińskiej firmy Planmeca, począwszy od działu R&D, poprzez biura projektowe, działy technologii i produkcji, realizuje jeden główny cel – budowę unitu zapewniającego użytkownikom możliwie największy komfort.

Dbałość firmy Planmeca o każdy szczegół podczas projektowania i wytwarzania unitów, chociaż w zasadzie powinno się mówić o braku kompromisowości, sprawia, że sprzęt ten praktycznie nie podlega awariom mechanicznym. Innym zresztą także nie, bo oprócz modułów mechanicznych, także rozwiązania elektroniczne oraz informatyczne prezentują najwyższą światową klasę. Dzięki temu użytkownikom unitów stomatologicznych firmy Planmeca stworzyliśmy komfortowe warunki pracy i to co najmniej w kilku istotnych wymiarach. 

Czytaj także:
Komfort pracy dentysty
Komfort bezpieczeństwa
Komfort pacjenta
Komfort nowoczesności
Komfort ekonomiczny
Komfort rzetelnej informacji
Komfort estetyki

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH