PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolibree – znamy ceny smartszczoteczki

ŁS
15-04-2014, 11:23
Kolibree – znamy ceny smartszczoteczki Kolibree – znamy ceny smartszczoteczki (źródło: Kolibree)
Kolibree - szczoteczka do zębów, która pełnię swoich możliwości odkrywa dopiero po podłączeniu do smartfona, to kolejny dowód na to, że rynek gadżetów medycznych rozwija się niezwykle dynamicznie. Nowością w branży dentystycznej jest forma promocji i sprzedaży produktu.

O Kolibree głośno było kilka miesięcy temu, kiedy szczoteczkę oficjalnie zaprezentowano w Stanach Zjednoczonych. Krótko przypomnijmy, że dzięki Kolibree, która komunikuje się ze smartfonem ( z systemem IOS lub Android), użytkownik może pilnować, czy zęby oraz przestrzenie międzyzębowe są dokładnie wyczyszczone.

W szczoteczce zamontowano akcelerometry, dzięki którym urządzenie wie, w jaki sposób szczotkujemy zęby. Aplikacja, która znajduje się w telefonie pokazuje, które zęby zostały pominięte lub niedomyte podczas szczotkowania. Produkt nie tylko pilnuje szczotkowania, ale dodatkowo przyznaje punkty za jego skuteczność.

Równie ciekawa co technologia zawarta w tej „smartszczoteczce" jest geneza powstania produktu. Na jego powstanie „zrzucili się" użytkownicy platformy Kickstarter. To coraz popularniejsza forma pozyskiwania funduszy przez nowe firmy. Przypomnijmy, że w podobny sposób sfinansowana została produkcja tzw. braincoptera, urządzenia sterowanego falami mózgowymi, które umożliwia relaksację i koncentrację pacjentów przed zabiegami. Rozwiązanie to w swoim gabinecie stosuje m.in. gliwicki lekarz dentysta Marcin Krufczyk (czytaj więcej tutaj).

W tym samym serwisie można teraz składać zamówienia (pre-order) na Kolibree. I jest to bez wątpienia najlepszy moment na inwestycję w szczoteczkę, w kolejnych etapach sprzedaży należy spodziewać się wyższych cen. Dla pierwszych 500 fundatorów, bo tak nazywa się użytkowników Kickstarter, koszt zakupu to 99 dolarów USA. Kolejnych 1000 chętnych za Kolibree zapłaci już 129 dolarów, chyba, że zdecyduje się na wybór specjalnego koloru - wtedy 149 dolarów. 

Jest też oferta dla stomatologów. Specjalny zestaw: szczoteczkę + pakiet edukacyjny wyceniono na 299 dolarów.

Twórcy Kolibree liczą, że do 23 maja (koniec zamówień pre-order) uda im się pozyskać od fundatorów 70 tys. dolarów. Środki zostaną zainwestowane w produkcję i dystrybucję szczoteczki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH