• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolejna pomoc w leczeniu paradontozy?

smn
30-01-2017, 10:22
Kolejna pomoc w leczeniu paradontozy? Biofilm tworzony przez patogeniczne bakterie w jest centrum uwagi (fot. Wikipedia)
Wiedzieć znaczy rozumieć, zwłaszcza przyczyny -  z takiego założenia wychodzą kanadyjscy naukowcy, którzy chcą opracować nowe terapie chorób przyzębia. Kluczem do sukcesu mają być badania biofilmu budowanego przez patogeniczne bakterie.

Trwa projekt badawczy „Nowe strategie terapii paradontozy i przeciwdziałanie dysbiozie jamy ustnej” prowadzony w kilku ośrodkach uniwerstyteckich w Kanadzie przy udziale firmy Mirexus Biotechnologies. Badacze koncentrują się na leczeniu przeciwbakteryjnym, które ma redukować biofilm, by zwiększyć skuteczność walki z chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Celem badań jest szczegółowe poznanie mechanizmów formowania się biofilmu złożonego z mikroflory i porównanie go z kulturami tworzonymi przez bakterie wywołujące choroby przyzębia. Naukowcy ocenią także zmiany w biofilmie u chorych na paradontozę oraz osób ze zdrową jamą ustną powodowane przez różnego rodzaju terapie  i substancje redukujące nalot bakteryjny. Na tej podstawie zweryfikują skuteczność różnych metod leczenia.

Mirexus Biotechnologies produkuje jadalny, rozpuszczalny w wodzie i biodegradowalny materiał, który pod względem chemicznym jest identyczny z glikogenem otrzymywanym z kukurydzy niemodyfikowanej genetycznie. Firma prowadzi badania nad możliwościami zastosowania swojego innowacyjnego produktu w różnorodnych preparatach, także tych stosowanych w higienie jamy ustnej.

 Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
paradontoza   badania naukowe  

POLECAMY W SERWISACH