PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kliniki z dużą klasą i rodzinną atmosferą

ms
20-02-2017, 12:39
Kliniki z dużą klasą i rodzinną atmosferą Kliniki o rodzinnym wystroju
Jak ma wyglądać praktyka dentystyczna, aby pacjenci czuli się w niej komfortowo i to pomimo, z reguły rodzących stres, okoliczności? Oto kilka inspirujących przykładów z całego świata

Redakcja portalu Wired  wybrała siedem projektów z najbardziej inspirującymi - jej zdaniem - aranżacjami wnętrz gabinetów dentystycznych przypominających charakterem prywatne mieszkanie. Każdy z nich opatrzono krótkim uzasadnieniem.

 

Luxin Orthodontic Clinic, Taoyuan City, Tajwan
Na pierwszy rzut oka klinika ta przypomina wnętrze mieszkania z minimalistycznym wystrojem. Ciekawostką jest fakt, że poczekalnia otwarta jest na przestrzeń gabinetu. Okna na całych ścianach zapewniają dużą dawkę dziennego światła. 
Architekci Germain Canon (Belgia) oraz Mia Liu (Tajwan)

Lydian Dental, Tempe, Arizona 
Wystrój wnętrza nie przypomina typowej poczekalni, granice przestrzeni przeznaczonej dla pacjentów i pracowników są tylko lekko zaznaczone, to stwarza rodzinną atmosferę.
Rapt Studio

 

Grand Street Dental, Brooklyn
W tym przypadku właścicielka kliniki, dentystka  Jennifer Plotnick była zaangażowana w aranżację wnętrza. Meblościanka przypomina te widniejące w domach Amerykanów. Część przedmiotów, umieszczonych na półkach, pochodzi z mieszkania Jennifer Plotnick. W żaden sposób nie są one związane z aktywnością zawodową dentystki. 
Właścicielka Grand Street Dental

 

Ortho Wijchen, Wijchen, Holandia
Minimalizm wnętrza koresponduje z podstawową funkcją, jaką klinice przypisali jej architekci. Chodziło o możliwie najbliższy kontakt pacjentów z przyrodą. Widok naturalnej zieleni ma wpływać kojąco na leczone osoby.
Studio Prototype

 Washington Square Park Dental, San Francisco
W tym przypadku poszczególne stanowisko oddzielono dźwiękoszczelnymi ścianami, całość ma jednak charakter otwarty. Każdy pacjent ma przed oczyma mini ogródek z naturalnymi roślinami a nad głową ekran telewizora. Oglądanie programu ma zminimalizować stres u dentysty.
California Montalba Architects

SŁOWA KLUCZOWE
architektura gabinetów  

POLECAMY W SERWISACH