PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

KaVo E70/E80 - unit przyszłości

en
28-06-2016, 08:02
KaVo E70/E80 - unit przyszłości Unit KaVo E70/E80 Vision (fot. KaVo)
Unit Kavo Estetica E70/80 Vision – to sprzęt najwyższej jakości na rynku stomatologicznym. Zapewnia użytkownikowi bardzo dużą możliwość indywidualnych ustawień, wygodę i niezrównaną ergonomię pracy.

To niezawodny unit, spełniający każdą potrzebę podczas pracy - prosty w obsłudze, oferujący nowoczesne metody komunikacji z pacjentem i dostępu do jego danych oraz zautomatyzowane procesy higieniczne.

- Odpowiednie otoczenie i warunki pracy pozwalają wykonywać zawód stomatologa z należytą starannością i pasją. Jakość i niezawodność narzędzi, których używamy przekłada się na efekty naszych działań. Dlatego zdecydowałem się na zakup unitu tak wysokiej klasy – mówi portalowi infoDENT24.pl dr n. med. Piotr Wiśniewski, specjalista protetyki stomatologicznej, prowadzący od ponad 20 lat praktykę w Głuchołazach. - W unicie ważny jest każdy szczegół. Z mojego punktu widzenia Kavo E80 wyróżniają: bardzo lekkie i ciche mikrosilniki Comfort Drive, sprawdzające się w precyzyjnych, mało inwazyjnych preparacjach protetycznych, doskonałe oświetlenie pola zabiegowego z możliwością włączenia filtrów zabezpieczających przed niekontrolowaną polimeryzacją cementów kompozytowych, możliwość wyposażenia unitu w fizjodyspenser, a także mikroskop czy aparat RTG oraz rozbudowane multimedia – dodaje Piotr Wiśniewski.

Centrum sterowania
Ekran dotykowy pozwala sterować wszystkimi funkcjami z pulpitu. Można je zaprogramować w zależności od preferencji – począwszy od barwy światła czzy temperatury wody w strzykawce, po zaawansowane funkcje implantologiczne: moment obrotowy, siłę wkręcania i prędkość obrotów silnika. Podobnie ustawiane są funkcje endodontyczne.

- Wszystkie urządzenia są zintegrowane w unicie i dzięki temu mogą być też obsługiwane jednym sterownikiem nożnym. Dentysta nie musi więc obsługiwać osobno skalera, silnika endodontycznego i silnika chirurgicznego. Takie rozwiązanie skraca czas zabiegów i daje lekarzowi duży komfort – podkreśla Łukasz Jarmołowicz, kierownik produktu w KaVo Polska.

Fotel
Fotel w unicie jest podwieszony, co zapewnia jego idealny ruch w pionie. Unikalny tryb „slow mode” pozwala na bardzo powolną zmianę pozycji fotela, co jest szczególnie przydatne podczas pracy z mikroskopem. Komfortowy fotel (dopuszcza masę ciała do 180 kg) zdaje egzamin zwłaszcza przy długich zabiegach, ponieważ pacjent nie czuje potrzeby zmiany pozycji.

- Posiadając ten typ unitu z łatwością ustawiam pacjenta, fotel ma bardzo dużo możliwości zmian pozycji – przyznaje chirurg szczękowy, dr n. med. Tomasz Nowak, który od roku korzysta z unitu KaVo Estetica E80 prowadząc placówkę Aesthetica Dermadent w Krakowie. Podwieszany fotel daje też swobodniejszy dostęp do pacjenta z każdej strony i umożliwia umieszczenie sterownika nożnego w dowolnym miejscu na podłodze. Dentyści, którzy pracują z pacjentami w pozycji leżącej doceniają to, że fotel porusza się także wzdłuż długiej osi. Dzięki tej opcji mogą zachować optymalną odległość od blatów roboczych w trakcie przyjmowania zarówno wysokich, jak i niskich pacjentów.

SŁOWA KLUCZOWE
KaVo   unity_stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH