PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ivocerin – więcej niż fotoinicjator

jsz
08-11-2013, 13:47
Ivocerin – więcej niż fotoinicjator Ivocerin – więcej niż fotoinicjator (Fot. Ivoclar Vivadent)
Prestiżowy, amerykański instytut badawczy „The Dental Advisor” uznał Tetric EvoCeram Bulk Fill za najlepszy kompozyt wśród materiałów złożonych, zakładanych do ubytku w jednej warstwie i nagrodził tytułem produktu roku 2013 w tej kategorii. Co przesądziło o sukcesie?

Tetric EvoCeram Bulk Fill (Ivoclar Vivadent) jest światłoutwardzalnym materiałem kompozytowym kontrastującym w promieniach rentgenowskich. Jest przeznaczony do bezpośredniego wypełniania ubytków w zębach bocznych w warstwach o grubości do 4 mm.

Co wyróżnia produkt? Przede wszystkim specjalny system inicjacyjny - fotoinicjator polimeryzacji Ivocerin, który umożliwia całkowitą polimeryzację 4 mm warstwy materiału w zaledwie 10 sek. Ivocerin jest inicjatorem polimeryzacji włączonym do standardowego systemu fotoinicjatorów, który tworzą kamforchinon i lucyryna. Zapewnia on zdecydowanie większą reaktywność materiału, przy naświetlaniu.

Dodatkowo Tetric EvoCeram Bulk Fill zawiera inhibitor napięcia skurczowego, pozwalający na zmniejszenie skurczu polimeryzacyjnego na tak mały, jak to jest tylko możliwe.

Producent zapewnia, że materiał daje się łatwo modelować, nawet przy sztucznym świetle w gabinecie stomatologicznym. Tetric EvoCeram Bulk Fill zapewnia gładką konsystencję i łatwość dostosowywania się do ścian ubytku.

Produkt występuje w trzech uniwersalnych kolorach: IVA, IVB, IVW. Sprzedawany jest w strzykawkach o pojemności 3g.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH