PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Irygator z olejem konopnym czy miswak? – alternatywne produkty do higieny atakują

katkiel
09-06-2014, 08:02
Irygator z olejem konopnym czy miswak? – alternatywne produkty do higieny atakują Irygator z olejem konopnym czy miswak – alternatywne produkty do higieny kontratakują. Na zdjęciu tradycyjne somalijskie miswaki (źródło: wikipedia.org)
Jednoznacznie kojarząca się firma Marijuana Incubator Group opracowała urządzenie do higieny jamy ustnej, wykorzystujące zdrowotne właściwości oleju konopnego. To w USA. W Polsce natomiast można kupić już miswak peelu – szczoteczkę, która właściwie jest korzeniem drzewa arakowego.

Dental Cannatizer - tak nazywa się produkt, którym chwali się Marijuana Incubator Group. Sądząc po opisie, to nic innego jak irygator, którym można płukać jamę ustną olejem z konopii. Jak zapewniają twórcy projektu, urządzenie skutecznie radzi sobie z bakteriami, płytką nazębną oraz resztkami posiłków, które zalegają pomiędzy zębami. Marijuana Incubator Group przekonuje, że olej konopny ma właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne.

Kolejną alternatywą dla tradycyjnych produktów do higieny jamy ustnej, o której coraz głośniej mówi się w internecie, jest miswak peelu. Według firm, które zajmują się dystrybucją produktu, to najbardziej naturalna szczoteczka, pasta i nić dentystyczna do zębów w jednym. Rozwiązanie to doskonale znane jest m.in. w Afryce, Indiach i krajach arabskich.

Miswak peelu to nic innego jak korzeń drzewa arakowego. Ma działanie antybakteryjne oraz wybielające, które wynika z zawartości krzemionki delikatnie ścierającej osady z powierzchni zębów. Oczywiście stosuje się go bez pasty - końcówkę wystarczy lekko zwilżyć.
Nie wiemy ile kosztuje Dental Cannatizer, natomiast wiadomo, że zakup miswak peelu nie wyczyści nam portfela. Jeden korzeń można kupić za ok. 15 złotych.

O nowości nie można natomiast mówić w przypadku szczoteczek bambusowych. W ostatnich latach na rynku pojawiło się ich sporo, jednakże te produkty mniej zaskakują właściwościami zdrowotnymi, a mocniej stawiają na ekologię. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH