PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

inEos X5 z nagrodą iF Design Award 2014

szaft
25-03-2014, 10:27
inEos X5 z nagrodą iF Design Award 2014 inEos X5 z nagrodą iF Design Award 2014 (fot. You Tube)
Najpierw była nagroda Good Design Award, teraz iF Design Award 2014. Jurorzy kolejnych konkursów nie skąpią pochwał i dobrych recenzji skanerowi inEos X5 (Sirona).

O sukces nie było łatwo. W konkursie iF Design Award 2014 rywalizowało 4615 produktów z 55 krajów. - Dobry design nie może być celem samym w sobie. Istotne, aby stała za nim łatwość obsługi - przekonywał w czasie ceremonii wręczenia nagród Johannes Krug z Sirony.

Co zachwyciło jurorów? Najpewniej skanowanie w pięciu osiach i możliwość manualnej korekty przy skomplikowanych pracach protetycznych.
inEos X5 pozwala na eksport danych w otwartym formacie STL do przetwarzania CAD/CAM. Zapis skanowanej powierzchni jest - jak to określa producent - ultraprecyzyjny. Operator ma możliwość automatycznego pozycjonowania modelu. W skanerze zastosowano innowacyjny algorytm kompresji danych oraz krótki czas skanowania modelu - 10 sekund artykulacja całej szczęki.

Skaner umożliwia szybki i precyzyjny skan modelu lub wycisku pełnego łuku zębowego. Pozwala na zaprojektowanie i wykonanie odbudów pojedynczych zębów i podbudów z tlenku cyrkonu jedno- i wielopunktowych (do 12 punktów). Precyzyjna kamera emituje niebieskie światło o krótkiej fali, wykonując serię zdjęć, z których następnie tworzony jest wysokiej jakości skan. Zdjęcia robić można w różnych kierunkach i pod różnymi kątami, w tym zdjęcia powierzchni okluzyjnej od strony policzkowej, co eliminuje konieczność wykonania kęska zgryzowego.

Sirona podkreśla, że produkty firmy triumfowały trzynaście razy w czasie 61. edycji iF Design Award 2014. Wśród wyróżnionych były m.in.: CEREC Omnicam, SIROLaser czy SINIUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
inEos X5   skaner   iF Design Award 2014  

POLECAMY W SERWISACH