PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Implanty z coraz mniejszym udziałem człowieka

ms
13-01-2017, 09:39
Implanty z coraz mniejszym udziałem człowieka Roboty w produkcji implantów
Roboty angażowane są coraz śmielej w proces produkcyjny implantów. – Zaryzykowaliśmy i tego nie żałujemy – wspomina moment zautomatyzowania etapu wykonywania koron David Leeson, dyrektor ds. technicznych w kalifornijskiej firmie Glidewell Laboratories.

Wyprodukowanie idealnej korony jest skomplikowanym, wymagającym niezwykłej precyzji, procesem i trudno wyobrazić sobie, by pozostawić go wyłącznie robotom.

- Od jakiegoś czasu śledziłem rynek precyzyjnych robotów, zdecydowaliśmy się na produkty firmy UR, od dawna stosowane m.in. przez firmę BMW – wyjaśnia G. Leeson.

Robot UR5 został zaprogramowany do tego, aby: - podnosić korony z dozowników; - umieszczać je we frezarce sterowanej numerycznie; - wyjmować element po 10-minutowym cyklu frezowania; - umieszczać na przenośniku.

G. Leeson informuje, że dzięki zastosowaniu robotów udało się zmniejszyć czas trwania cyklu produkcyjnego z 27 do 18 godzin. Udało się przy tym wyeliminować pracę dwóch operatorów (na zmianę).

- Prowadzimy całodobową produkcję i robot umożliwił naszym pracownikom skupienie się na skomplikowanych zadaniach, które pozwalają m.in. usprawnić jakość systemu implantów. W najbliższej przyszłości prawdopodobnie kupimy kolejne 3 – 4 roboty UR – zapewniał dyrektor ds. technicznych w Glidewell Laboratories.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH